Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

FINAŁ „TALENTU STASZOWSKIEGO” W CENTRUM KULTURY I SZTUKI W POŁAŃCU

{phocagallery view=category|categoryid=445|imageid=16350|float=left}

W Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyła się trzecia edycja świętokrzyskiego show Echa Dnia – „Talent Staszowski”. Po pierwszym etapie konkursu do Finału zakwalifikowało się 12 uczestników, którzy 15 grudnia stanęli w artystyczne szranki walcząc o tytuł Talentu Staszowskiego. Serdeczna, ciepła atmosfera sprzyjała wokalno – tanecznym zmaganiom. Na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wystąpili: Konrad & Staszicówka Band, zespół Wajpak, zespół taneczny Digress I, tancerka Amelia Dudek, wokaliści: Dorota Karasińska-Kozłowska, Maja Mazgaj, Klaudia Woś, Wiktoria Wieczorek, Amelia Arendarska, Wiktoria Ptak i Kinga Chmielowiec. Występy oceniali jurorzy: tancerka Kamila Drezno, producent muzyczny Paweł Szcześniak i Jarosław Kobryń, instruktor muzyki w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Po podliczeniu głosów jurorów oraz głosów publiczności (SMS, Facebook i klik na echodnia.eu) jurorzy ogłosili werdykt. Trzecią edycję show „Echa Dnia” – Talent Staszowski wygrała Dorota Karasińska-Kozłowska. Finał w Połańcu okazał się szczęśliwy dla wychowanków Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Drugie miejsce wyśpiewał sobie zespół Wajpak. Zespół ujął jurorów i publiczność niesamowitym poczuciem humoru i energią na scenie. Trzecie miejsce przyznano zespołowi Digress I. Tancerki zachwyciły choreografią i lekkością. Dodatkowo Kinga Ptak otrzymała nagrodę specjalną, wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez poseł do Parlamentu Europejskiego, Beatę Gosiewską. Jurorzy przyznali również dwie „dzikie karty”, szansę na kolejny etap show, które powędrowały do Konrada & Staszicówka Band i Kingi Chmielowiec.

 

Nagrody specjalne dla finalistów przyznało także Miasto i Gmina Połaniec, które w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec wręczyła Joanna Juszczyńska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. W imieniu Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju kolejne nagrody wręczył Jan Mazanka, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą. To jeszcze nie koniec przygody staszowskich talentów w show. Dorota Karasińska-Kozłowska zaśpiewa ponownie w półfinale Talentu Świętokrzyskiego, który odbędzie się 26 stycznia na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Zespoły Wajpak i Digress I, a także zdobywcy „dzikich kart” – Kinga Chmielowiec i Konrad & Staszicówka Band zaprezentują się w ćwierćfinale Talentu Świętokrzyskiego 11 lub 12 stycznia na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wielki finał 11 lutego w Centrum Kongresowym Targów Kielce z gościnnym udziałem zespołu Sidus, który wystepując w przerwie  na obrady zachwycił członków jury i postanowili zaprosić dziewczyny do Kielc. Za wszystkich wykonawców trzymamy kciuki. Powodzenia!

Organizatorem show Talent Staszowski jest „Echo Dnia”. Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta i Gminy w Połańcu, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

ZDJĘCIA NA FACEBOOK’U – KLIKNIJ!

Skip to content