Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

I Ogółnopolski Konkurs Wokalny Im. Stanisława Jopka

Konkurs wokalny St. Jopka

Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zwraca się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie materiałów promocyjnych dotyczących I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Jego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie we współpracy z 16 Partnerami Regionalnymi z każdego województwa. Konkurs dedykowano Stanisławowi Jopkowi – soliście i legendzie PZLPiT „Mazowsze” – obdarzonemu niepowtarzalnym tenorowym głosem o barytonowym zabarwieniu.

        Pierwszy Etap Przesłuchań Regionalnych odbędzie się w przypadku województwa świętokrzyskiego
12 października 2019 r. w WDK w Kielcach. Drugi Etap Konkursu wraz z Koncertem Galowym zorganizowany zostanie w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” w Karolinie-Otrębusach.

        Ideą konkursu jest wykonanie wybranych utworów wokalnych z repertuaru PZLPiT „Mazowsze” ; celem zaś – wyłonienie utalentowanych solistów z całej Polski i zachęcenie ich do twórczej pracy w zakresie tradycyjnego repertuaru ludowego.

Więcej informacji na stronie www.mazowsze.waw.pl.

Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana terminu zgłoszeń  do  I Ogólnopolskiego Konkursu im. Stanisława Jopka. TERMIN został przedłużony do 7 PAŹDZIERNIKA 2019 r.
 
Skip to content