Za nami niezwykle udana premiera spektaklu tanecznego „Świtezianka” przygotowanego w ramach projektu „Świtezianka Tańcem Malowana” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

To było wyjątkowe widowisko; pełne magii, wspaniałej muzyki, tańca i efektów scenicznych. Tancerki zabrały publiczność w podróż do serca puszczy litewskiej, nad brzeg sinej Świtezi zamieszkałej przez piękne, ale niebezpieczne rusałki – Świtezianki. Taneczne ujęcie mickiewiczowskiej ballady; połączone z oryginalną muzyką i słowem mówionym odkryło przed oglądającymi swe nowe oblicze. Każda z 17 tancerek włożyła w spektakl mnóstwo serca, emocji, wrażeń. W efekcie historia nieszczęśliwej miłości silnie oddziałała na widzów, pozostając na zawsze w ich pamięci…

Czekając z niecierpliwością na kolejny, równie profesjonalnie przygotowany i zatańczony spektakl dziękujemy tancerkom formacji Digress za ogrom pracy, serca i piękna, którego można było doświadczyć podczas premiery Świtezianki.

Ogromne podziękowania dla reżysera spektaklu i choreografa w jednym Weronika Koziarz-Dygulska za cudowną, taneczną ucztę, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Dla choreografa Kamila Gradkowska za przygotowanie wspaniałych, pełnych emocji układów tanecznych. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie spektaklu i obsługę techniczną.  

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ ...https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/640-switezianka-tancem-malowana

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie plików cookie.