- Szczegóły
- anna_jungiewicz
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
więcej zdjęćhttps://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/653-adam-van-bendler
- Szczegóły
- anna_jungiewicz
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
Więcej zdjęć https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/652-dzien-kobiet-w-kinie-2023
- Szczegóły
- AL
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
170 artystów na scenie, zimowe multimedia, kolorowe światła, stroje, rekwizyty i sala widowiskowa wypełniona po brzegi - jednym słowem ZIMOWY SPEKTAKL TANECZNY w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Po raz pierwszy dwóch instruktorów, choreografów i reżyserów: Weronika Koziarz Dygulska i Amanda Szymańska przygotowało z pasją i zaangażowaniem wspólnie z dziećmi i młodzieżą taneczne widowisko. Tematem przewodnim było poszukiwanie Krainy Świętego Mikołaja i mieszkających tam Elfów. Na scenie zatańczyły wszystkie grupy taneczne z CKiSz. Część z nich w tak dużym przedsięwzięciu wzięła udział po raz pierwszy, pozostali to już „artystyczni weterani”. Dla wszystkich jednak spektakl okazał się aktorskim wyzwaniem, któremu sprostali w 100%. Co więcej gra na scenie dostarczyła, szczególnie najmłodszym wielu niesamowitych emocji, które udzieliły się publiczności. Taneczne widowisko poruszyło serca wszystkich oglądających; dorosłych i dzieci. Nic więc dziwnego, że spektakl został nagrodzony gromkimi i zasłużonymi brawami, a tancerze słodkościami, które rozdał Pan Marek Strzała Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Jarosław Kobryń p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu złożył serdeczne podziękowania wszystkim występującym: dzieciom i młodzieży za dostarczenie mnóstwa emocji i wrażeń. Instruktorom i reżyserom spektaklu za zaangażowanie i motywowanie swoich wychowanków, oraz pracownikom CKiSz, którzy w różny sposób przyczynili się do realizacji spektaklu.
więcej zdjęć https://www.facebook.com/photo/ i w galerii https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/
- Szczegóły
- AL
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
Zobacz zdjęcia https://www.facebook.com/photo?fbid=1092004075076222&set=pcb.1092007738409189


- Szczegóły
- AL
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
Niedzielne popołudnie w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu upłynęło w przyjemnej atmosferze historycznych wspomnień. A wszystko za sprawą Małgorzaty Dalmaty Konwickiej; reżyser spektaklu i grupy teatralnej „Maska”, którzy przygotowali inscenizację historyczną dla upamiętnienia 80 rocznicy śmierci Władysława Jasińskiego pseudonim „Jędruś”. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem pokazali fragment życia i moment śmierci człowieka, którego przewrotny los na stałe złączył z ziemią połaniecką. To była bardzo emocjonalna, pełna wzruszeń opowieść o człowieku, który już za życia przez okolicznych mieszkańców uważany był za bohatera narodowego, a oddział „Jędrusie” za synonim walki z Niemcami. Warto było przeżyć te emocje by zrozumieć jak wiele w tamtych czasach ludzie byli w stanie poświęcić dla innych….
Jarosław Kobryń Dyrektor Centrum Kultury i Sztuk w Połańcu złożył na ręce Pani Małgorzaty Dalmaty Konwickiej podziękowania za historyczny przekaz, wspaniałą reżyserię i prawdę tak ważną dla obecnych i kolejnych pokoleń mieszkańców ziemi połanieckiej. Podziękował również młodym aktorom z CKiSz za wiarygodność i emocje, które udało im się wywołać swoją grą aktorską.
- Szczegóły
- Redaktor CKiSz
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
stojąco.




- Szczegóły
- Redaktor CKiSz
- Kategoria: Relacje z wydarzeń


- Szczegóły
- AL
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
Wyjątkowy wernisaż ………. Artystyczny spacer po zakamarkach Staszowa i okolic. Te słowa w pełni oddają atmosferę wernisażu malarstwa i grafiki Józefa Juszczyka w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, w którym wzięło udział liczne grono sympatyków malarza i jego twórczości. Wyjątkowy bo stanowił piękne dopełnienie widowiska muzycznego „WOLNOŚĆ ocalić od zapomnienia. Wyjątkowy bo z wszechstronnym, pełnym pasji i twórczej wolności Artystą. O jego twórczości napisano już wiele. Tomasz Staszewski; recenzent wystaw, krytyk sztuki i regionalista podczas jednego z wernisaży powiedział „Józef Juszczyk potrafi przy pomocy jednokolorowej, czarnej kreski uchwycić półtonami niuanse światłocienia, wybierając jednocześnie szczegół, ciasny kadr architektoniczny, który zwraca uwagę na relację autora do portretowanej rzeczywistości”. Wartością dodaną, niezwykle cenną dla każdego malarza jest umiejętność przenoszenia oglądającego w miejsca bliskie, znane, w miejsca, które stanowią natchnienie do pracy, mobilizują do bycia Artystą. I tą właśnie umiejętność posiada Józef Juszczyk. O czym warto przekonać się oglądając wystawę w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Wystawa dostępna będzie do końca stycznia 2023r.
Więcej zdjęć https://www.centrum.polaniec.pl/wystawy/wystawy-zmienne/category/644-wystawa-jozefa-juszczyka
- Szczegóły
- AL
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
To było niezwykle emocjonujące widowisko, a Artystyczna Grupa Musicalowa zrealizowała go perfekcyjnie. Znakomicie zagrana i wyśpiewana historia wolności człowieka osadzona została w dziejach Polski. Historia legionów i Piłsudskiego, PRL-u, obalenia komunizmu, obrony Warszawy przedstawiona w kontekście poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Czym jest wolność człowieka? Pozwoliła publiczności na indywidualną jej interpretację. Niezaprzeczalnym atutem koncertu był dobór piosenek artystów, dla których wolność twórcza, osobista i społeczna była najwyższą wartością. Gra aktorska, choreografia, światła, wizualizacje wzmocniły muzyczny przekaz -odkryć historię to zrozumieć wolność. Bo wolność to nie tylko możliwość wyboru, ale świadome korzystanie z tej możliwości. Wolność to również świadomość wszystkich ograniczeń i ich akceptacja. To prawo do własnych myśli, ocen, poglądów, prawo do wyboru religii, ukochanego człowieka, prawo do obrony swojego bezpieczeństwa. Słowa piosenki „Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem” były nie tylko puentą widowiska, ale również głosem młodzieży i mocnym przekazem dla wszystkich ludzi…. W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć nie łatwy jest każdy nowy dzień.
Premiera widowiska muzycznego „WOLNOŚĆ ocalić od zapomnienia” zakończyła się owacjami na stojąco i wspólnym śpiewaniem z publicznością. Słowa uznania, gratulacje i podziękowania dla występujących, reżysera koncertu Pani Marzeny Drożdżowskiej i osób zaangażowanych w wydarzenie przekazał Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Prezes Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Magdalena Marynowska i p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Jarosław Kobryń. Ze sceny padło mnóstwo ciepłych, serdecznych słów.... Takie widowiska na długo pozostają w pamięci.
Dziękujemy za wsparcie Fundacja Aktywizacji i Rozwoju, Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec
#działajlokalnie #dlstaszow2022 #dlstaszow
Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A., Nadleśnictwo Staszów - Lasy Państwowe, ArkonDesign - grafika reklama strony WWW - Staszów, Varmil Sp. z o.o., Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Portal Informacyjny z Miasta i Gminy Połaniec - polaniec.com.pl, Echo Dnia Staszów, Radio Kielce, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa
Więcej zdjęć w galerii vhttps://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/643-ocalic-od-zapomnienia-2022
- Szczegóły
- AL
- Kategoria: Relacje z wydarzeń
Minął miesiąc od kiedy koncertem „Z archiwum polskiej muzyki rozrywkowej” w wykonaniu Mateusza Mijala rozpoczęły się Dni Kultury Połanieckiej „Mistrzowie Słowa i Dźwięku”. W tym czasie na deskach Centrum Kultury i Sztuki zaprezentował się: Teatr Muzyczny IWIA z towarzyszeniem Krakowskiej Salonowej Orkiestry Camerata, Teatr Kultureska oraz taneczna młodzież z formacji Digress. Wszystkie występy dostarczyły oglądającym mnóstwo emocji i wrażeń. Dni Kultury Połanieckiej były podróżą do świata melodii polskich przebojów, musicali i operetek. Wyprawą do fascynującego świata Świtezianki pełnego tajemnic i nierzeczywistych obrazów. Wycieczką do krainy Zielonego Kopciuszka wypełnionego muzyką, kolorami, zabawą i dobrym humorem. Czy było warto wybrać się w tą podróż? Z pewnością. Pełne sale, oklaski na stojąco, sympatyczne komentarze, ciepłe słowa …. Mamy nadzieję, że zostawiliśmy Państwa z dużym muzycznym, tanecznym i teatralnym niedosytem, który uda się zaspokoić kolejnymi wydarzeniami.
Dziś przyszedł czas na oficjalne podsumowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w kulturalnych wydarzeniach i aktywnie włączyli się w akcję POMAGAMY BARTOSZKOWI. Akcja przygotowana była przy wsparciu Fundacja Aktywizacji i Rozwoju. Dzięki Państwa gorącym sercom i wpłatom do puszki udało nam się zebrać kwotę 5159,93 zł. To nasza, wspólna, maleńka cegiełka w walce o zdrowie Bartoszka. Dziękujemy.
wiecej zdjęć w galerii https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/642-dni-kultury-polanieckiej-2022
Strona 1 z 7