Logo Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu
Powróć do: Wystawy

Aktualne wystawy







Wystawa prac Marii Maryli Wierzbickiej



Wystawa prac "24 lata pracy twórczej"

Maria Maryla Wierzbowska urodziła się w Kielcach. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała do Kanady. W Toronto ukończyła studia w George Brown College: anglistykę i Art end Design. W 1978 roku wyemigrowała do USA i tam studiowała na San Mateo Collage i w Anthony School of San Francisco. Prowadziła Firmę zajmującą się Projektowaniem i Wykonawstwem Terenów Zielonych. Po 20 latach pobytu za granicą powróciła do Polski. W 2005 ukończyła 20 miesięczny kurs Akademia Rysunku w ESKK w Poznaniu. Od roku 2006 do 2012 była członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich, gdzie pod kierunkiem mgr Kazimierza Kieliana doskonaliła swój warsztat twórczy. W latach 2013/2018 była członkiem ZPAMiG w Warszawie. W 2016 została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Warszawski, gdzie została przyjęta na podstawie oceny prac i wniosku. W roku 2019 została przyjęta do ZPAP Okręg Kielecki.

Uprawia malarstwo sztalugowe. Maluje i tworzy w technice malarstwa akrylowego, malarstwa gestu - action painting. Swą twórczość artystyczną prezentowała w ponad 200 wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu miejscach w Polsce, USA, Włoszech i Indiach. Jest laureatką konkursu „Homo Homini " w kategorii osób aktywnie działających na rzecz osób niepełnosprawnych . Jest założycielką Grupy Art Angel zrzeszających blisko 16000 członków prężnie działających artystów w wirtualnym i realnym świecie .

Wystawa będzie dostępna maj i czerwiec 2026r.

Finisaż wystawy odbędzie się 14 czerwca o godz. 16.00

GALERIA

 

 

 

 

 

Dotychczasowe wystawy 

 "Sercem malowane" - wystawa była czynna w kwietniu 2026 

"Wewnętrzne pejzaże" Michała Jamioła - wystawa była czynna od 7 marca  do 21 kwietnia 2026r.

Palmy wielkanocne 2026 - wystawa była czynna w okresie Wielkanocy 

"Buskie iluminacje" Tamary Maj - wystawa  była czynna od 11 listopada do końca grudnia 2025r.

Przegląd Twórczości Nieprofesjonalnej - wystawa była czynna od 24 października do 11 listopada 2025r. 

Wystawa obrazów Józefa Juszczyka wystawa była czynna od 7 maja do 12 października 2025r. 

Wystawa obrazów  „Komunikacja interpersonalna tłem dla kwietnej łąki”  - Uczestnikami warsztatów artystycznych oraz twórcami prac byli dyrektor i pracownicy SPZOZ – Przychodni Zdrowia w Połańcu pod kierunkiem instruktora plastyki Bogusławy Mas. Wystawa czynna od 7 marca  2025r do 7 maja 2025r.

Wystawa obrazów  „Mała czarna artystycznie” -Uczestnikami warsztatów artystycznych oraz twórcami prac byli dyrektor i pracownicy CKiSz w Połańcu oraz inni uczestnicy jesiennego Forum kobiet z Eneą. Obrazy powstawały pod kierunkiem instruktora plastyki Bogusławy Mas. Wystawa czynna od 7 marca  2025r. - 7 maja 2025r.