Logo Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Konkurs na najpiękniejszą palmę rozstrzygnięty!

29 marca 2026r. na placu przed Kościołem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu odbył się V Jarmark Wielkanocny 

Stoiska ze świątecznymi smakołykami i wielkanocnymi ozdobami przygotowało: Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Bez Granic”. Wśród kiermaszy jarmarkowych CKiSz zapraszało na gorącą kawe i herbatę z pomarańczą i imbirem.  

Wydarzenie było również formą wsparcia dla wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Połańcu Wioletty Karety  

Jak co roku ważnym elementem Jarmarku Wielkanocnego było ogłoszenie wyników V Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w dwóch kategoriach: KGW i instytucje oraz rodzinnej. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się trzecia kategoria OPEN, w której najpiękniejsza palma wybrana została głosami mieszkańców. Uroczystego wręczenia dyplomów, nagród i wyróżnień dokonali:
Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec wraz z małżonką, Małgorzata Walenciak Przewodnicząca Rady Miejskiej, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu ks. kanonik mgr lic. Mariusz Piotrowski i Monika Pławska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

W kategorii KGW i instytucje swoje dzieła sztuki wykonało 15 instytucji ( w tym Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora oraz Stowarzyszenia). W tej kategorii:

  • I miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu (Joanna Dziedzic),
  • II miejsce Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Bez Granic” (Wioletta Bednarska, Danuta Szymańska),
  • III miejsce Przedszkole Publiczne w Połańcu , grupa „Żabki” (Monika Szywała)


Natomiast w kategorii rodzinnej wykonano 4 palmy. Na konkursowym podium stanęli, zajmując:

  • I miejsce Katarzyna Skrzypczyńska, Aleksandra Kamińska, Alicja Skrzypczyńska, Łukasz Skrzypczyński,
  • II miejsce Gabriela Godzwon, Emilka Cieniuch,
  • III miejsce Joanna Kwiatkowska, Julcia Augustyn, Antoś Augustyn.


Ostatnia a zarazem nowa kategoria publiczności - OPEN znaczącą przewagą głosów wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu - Joanna Dziedzic.

Pozostałe instytucje i rodziny biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia:
Danuta Szymańska, Wiktoria i Dominika Szymańskie; Przedszkole Publiczne w Połańcu, Filia nr 1 - grupa „Elfy” ; Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „ Z Tradycją w Nowoczesność” w Maśniku; Świetlica szkolna „Pszczółki”w Szkole Podstawowej w Połańcu; KGW „ Z naturą z tle” Zrębin; Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy; Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu; Stowarzyszenie Klub Seniora „Megawat” w Połańcu; Przedszkole Publiczne w Połańcu, grupa „Smerfy”; Przedszkole Publiczne w Połańcu, Filia nr 1 - grupa „Słoneczka”; KGW Ruszcza; Klub Seniora ul. Kościuszki 37 w Połańcu oraz Świetlica Wiejska w Tursku Małym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.
Do zobaczenia za rok

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności