Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Dni Połańca 2011

{phocagallery view=category|categoryid=4|imageid=279|float=left}Dni Połańca 2011
7 – 8 maj

Jak co roku w pierwszej dekadzie maja odbędą się uroczyste obchody DNI POŁAŃCA. Organizatorami imprezy jest Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Rada Miejska oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Występy, koncerty i pokazy na muszli koncertowej to jedne z atrakcji, które umilą czas i dopełnią wyjątkowości obchodów kościuszkowskich.
Dodatkowym atutem tegorocznych Dni Połańca będzie pierwszy Majowy Jarmark Połaniecki. W sobotę 7 maja od godz. 14.00 zapraszamy na ul. Kołłątaja do obejrzenia rękodzieła artystycznego, produktów regionalnych, wyrobów spożywczych wytwarzanych metodami tradycyjnymi, prezentacji firm i kolorowych kiermaszy.

 

 

Obchody majowego święta rozpoczną w sobotę o godz. 16.00 młodzi artyści z Centrum Kultury i Sztuki. Na najmłodszych czekają niespodzianki: gry i zabawy oraz bezpłatne urządzenia rekreacyjne. O godz. 17.30 zagra połaniecki zespół FOMALUŁO. Młodzi muzycy zadebiutowali w styczniu tego roku na scenie widowiskowej CKiSz w trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godz. 18.00 nastąpi uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursach i I Bowlingowym Turnieju Samorządowców Powiatu Staszowskiego o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Od 18.30 publiczność bawić będzie Kabaret Babeczki z Rodzynkiem. Wieczorem, zagra zespół UNIVERSE, który w tym roku obchodzi 30- lecie swojego istnienia. Przeboje tej grupy nadal słuchają i śpiewają wszystkie pokolenia, a teksty piosenek wzruszają jak dawniej. Widowisko MAGIA BARW przeniesie w świat pełen fantastycznych kształtów i kolorów. Gwiazdą wieczoru będzie rumuński zespół AKCENT. Hity tych wykonawców od dawna królują na europejskich listach przebojów. Około godziny 23.00 na spragnionych dyskotekowego szaleństwa czekać będzie niezwykły LASER DANCE.
Niedzielne obchody Dni Połańca rozpoczną się o godz. 9.00 rano uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki. Około godziny 11.00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i nabożeństwo na Kopcu Kościuszki. Po mszy świętej zainscenizowane zostanie uroczyste odczytanie Uniwersału Połanieckiego. Całość zakończy pokaz zespołu mażoretek DIAMENT z Chmielowa i występ Staszowskiej Orkiestry Hutniczej Tadeusza Wrześniaka. O godz. 14.00 nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie Rynku w Połańcu.
Patronat medialny nad imprezą objęło: Radio Kielce S.A, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, portal mojadolina.pl, zaś opiekę medialna sprawuje TVP Kielce.
Sponsorzy tegorocznych obchodów Dni Połańca: Urząd Miasta i Gminy Połaniec, GDF SUEZ Energia Polska S.A, Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol S.A, Nadleśnictwo Staszów, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak sp. z o.o, PPHU Agro-Baza Waldemar Misiak, Elopoż spółka z o.o, Elopobud spółka z o.o, Elpoeko spółka z o.o, Zakład Remontowo – Budowlany Jarosław Mazur, KseroSerwis.

DUŻE ZDJĘCIE

Skip to content