Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Seniorzy z energią

Na zdjęciu grupa ćwiczących kobiet

Gimnastyka dla seniorów

Instruktor: Weronika Koziarz-Dygulska
Termin zajęć:
poniedziałek, piątek 11.00-12.00

Aktywność ruchowa, szczególnie w grupie rozładowuje stres i negatywne emocje, dając nie tylko lepszą kondycję fizyczną, ale i psychiczną. Odpowiednia do wieku i możliwości dawka ruchu powoduje wydzielanie endorfin i serotoniny – hormonów redukujących napięcie, zmniejszających stres i poprawiających nastrój. 

Na zdjęciu grupa aktywnie ćwiczących osó

Qigong - ćwiczenia na długowieczność

Instruktor: Alina Switek
Termin zajęć:
wtorek 12.00-13.00

Długowieczność  to styl życia oparty na poprawie jego jakości, a nie tylko długości, mający na celu cieszenie się dobrym zdrowiem ciała i umysłu do późnych lat. Nasze codzienne nawyki mogą nam w tym pomóc. Jednym z nich są systematyczne zajęcia w CKiSz.

        Spotykając się we wtorki na zajęciach Qigong,  wykonujemy między innymi rytuał pięciu ćwiczeń tybetańskich, ich praktykowanie wpływa na poprawę mikrokrążenia w naczyniach włosowatych. Dostarczają one tlen oraz składniki odżywcze do najdalszych zakątków ciała, zabierają odpady przemiany materii i toksyny. Relaksacja pomiędzy ćwiczeniami tybetańskimi wzmaga ten proces. Praktyka 5 rytuałów tybetańskich doskonale wpływa na ruchomość wszystkich stawów i kondycję. Poza tym ćwiczenia mają w sobie elementy jogi, czyli pracy z oddechem  i medytacją, co sprawia, że wprowadzają nas w stan pogodnej akceptacji otaczającego nas świata. Pojawia się cierpliwość, mamy więcej energii, choć nie jesteśmy pobudzeni. Dzięki temu wszystkiemu wzrasta ochota do innych aktywności.

Na zdjęciu dwie osoby wykonujące ćwiczenia oddechowo-uspokajające

Tai Chi

Instruktor: Andrzej Wolski 
Termin zajęć:
sobota 15.30-16.15.

Tai chi to chińska sztuka zdrowia, relaksu i harmonii, polegająca na poruszaniu całym ciałem w określony sposób, zgodny z założeniem sztuki. To co wyróżnia tai chi na tle innych aktywności ruchowych, to zaangażowanie umysłu. Ćwiczenia wykonuje się w cichy, skupiając się na każdym ruchu. Trening techniczny, poprzedzony zwykle łagodną rozgrzewką, zawiera ćwiczenia rozciągające, koordynujące i wzmacniające. 

Skip to content