Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Wystawy aktualnie prezentowane w CKiSz

„Recykling koloru” Tamary Maj 

Tamara Maj na co dzień zajmuje się malarstwem i tkaniną artystyczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej Delegatura w Kielcach.

Swoją twórczość artystyczną prezentowała na 79 wystawach indywidualnych. Brała udział w prawie 400 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w 45 plenerach malarskich i wikliniarsko-tkackich oraz w kilkudziesięciu aukcjach charytatywnych.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym nagrody Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Przedwiośnie w latach 2005, 2009, 2015, 2021, 2023 – BWA Kielce, nagroda – 9. Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej – BWA Krosno 2016, Nagroda Specjalna I Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda – Galeria Szyb Wilson Katowice 2017, wyróżnienie w Konkursie Plastycznym Kolaż-Asamblaż – BWA Olkusz 2020.

Posiada prace w zbiorach państwowych: BWA Kielce, BWA Olkusz, BWA Rzeszów, Muzeum Rzemiosła Krosno, Centrum Wikliniarstwa Rudnik n/Sanem, Muzeum Sztuki Współczesnej w Gdańsku oraz licznych zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.

Wystawa czynna od 29 kwietnia do 29 maja 2024r. 

W ramach uroczystych obchodów dwóch ważnych dla historii Połańca rocznic – 230. uchwalenia Uniwersału Połanieckiego oraz 760. nadania praw miejskich dla Połańca – korytarze centrum zdobią popiersia bohaterów narodowych – Tadeusza Kościuszki, Bartosza Głowackiego, Hugona Kołłątaja oraz Józefa Zajączka. Zaprezentowana jest również tradycyjna kościuszkowska sukmana.

Galeria

Dotychczasowe wystawy

Skip to content