Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Dożynki Gminne 2011

Tradycją jest aby co roku po zakończeniu żniw celebrować wspólne święto plonów.

Tutaj spotkały się delegacje 16 sołectw, aby w dożynkowym korowodzie niosąc wieńce zaprezentować własne dokonania.

 

Tegoroczne gminne święto plonów odbyło się w Zrębinie. Licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi, przyjezdni goście, władze, a przede wszystkim rolnicy uczestniczyli w uroczystościach dożynkowych, które rozpoczęły się formowaniem kolorowego korowodu dożynkowego, a następnie uroczystą Mszą Świętą, w której dziękowano za tegoroczne plony.

 

{phocagallery view=category|categoryid=86|limitstart=0|limitcount=5}

W oficjalnej części uroczystości, Starości Dożynek: pani Krystyna Macias z Kamieńca oraz pan Andrzej Łysiak ze Zrębina przekazali chleb jako symbol tegorocznych plonów Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec- Jackowi Tarnowskiemu, po czym nastąpiła część konkursowa- wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Wszystkie wykonane przez sołectwa prace prezentowały się imponująco, a wybór tego jedynego, który ma reprezentować Miasto i Gminę Połaniec na Dożynkach Powiatowych był nie lada wyzwaniem………

 

 

Jury po naradach ustaliło następujący werdykt: I miejsce, a tym samym nominację do etapu powiatowego otrzymał wieniec z Turska Małego i Turska Małego Kolonii, miejsce II otrzymało sołectwo z Rudnik, a trzecie równie zasłużone miejsce przypadło gospodarzom imprezy- sołectwu Zrębin.

 

{phocagallery view=category|categoryid=86|limitstart=5|limitcount=5}

 

Oprócz części oficjalnej był czas na relaks i dobrą zabawę. Na scenie wystąpili artyści z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, którzy przedstawili ludowy program słowno- muzyczny pt. „Zaszumiały chórem kłosy”. W części artystycznej zaprezentowali się także wokaliści w piosenkach solowych oraz zespołowych. W między czasie na wszystkich obecnych czekały degustacje regionalnych potraw, wystawa płodów rolnych, stoisko Towarzystwa Kościuszkowskiego, na którym m. in. można było zobaczyć sukmanę kościuszkowską, wystawę rzeźby i płaskorzeźby pana Konstantego Michorowskiego oraz prezentacja sprzętów i maszyn rolniczych. Dla wszystkich wytrwałych organizatorzy zaplanowali zabawę taneczną przy dźwiękach zespołu „Albatros”.

{phocagallery view=category|categoryid=86|limitstart=10|limitcount=5}

W dobrych humorach mieszkańcy Zrębina i okolic podsumowali tegoroczne święto plonów jako wyjątkowo udane.

Skip to content