Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

W Starej Lubovni

{phocagallery view=category|categoryid=88|imageid=1594|float=left}

U PODNÓŻA LUBOVNIAŃSKIEGO ZAMKU…

Na zaproszenie władz Starej Lubovni w Słowacji 24 września w ramach wymian kulturowych miast partnerskich po raz kolejny młodzież z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu miała okazję do bezpośredniego spotkania z inną kulturą i skonfrontowania dorobku artystycznego z działalnością przyjaciół z drugiej strony Tatr.


Na XX L’UBOVNIANSKYM JARMOKU nie zabrakło rękodzieła, degustacji potraw o charakterze regionalnym i spotkań z rzemieślnikami. W piękne sobotnie popołudnie można było usłyszeć i obejrzeć część artystyczną, w której zaprezentowało się nasze miasto i gmina.

 

Młodzież z CKiSz pokazała się w dwóch odsłonach: solowej i zespołowej wykonując znane przeboje polskiej i angielskiej muzyki rozrywkowej. Oprócz popisów wokalnych dopełnieniem artystycznym były układy taneczne, które przyciągały uwagę poprzez zastosowanie współczesnych form tańca. Publiczność przyjęła dziewczyny niezwykle ciepło i serdecznie. Śpiewała i bawiła się wraz z solistkami. Występ spodobał się tak bardzo, że dziewczyny poproszono o jeszcze jeden krótki koncert ze słowackim śpiewakiem operowym. Po raz kolejny odzwierciedlenie znalazła teza, że muzyka nie zna barier pokoleniowych ani językowych.

Po ponad godzinnym występie w obecności przewodników młodzież miała okazję pospacerować uliczkami miasta wśród licznych kolorowych straganów.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i przyszedł czas na powrót, ale zdobyte doświadczenie i bezpośredni kontakt z obcą kulturą stały się dla młodzieży motywacją do dalszej pracy.

Skip to content