Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zimowe spotkanie ze sztuką

{phocagallery view=category|categoryid=60|imageid=1863|float=left}

Zapraszamy na kolejne „Zimowe spotkanie ze sztuką” w Połańcu

15 grudnia o godz. 17.00 w CKiSz


w programie:

benefis
BENEDYKTA KOZIEŁA – 30 lecie pracy twórczej.
Widowisko muzyczne „
POROZMAWIAJMY O KOBIETACH….”
Wystawa fotografii ART COLOR BALLET z Krakowa

 

W „Zimowym spotkaniu ze sztuką” znajdzie się niezwykle barwny opis kobiecej natury, ukazanej w humorystycznym widowisku muzycznym „Porozmawiajmy o kobietach”. Elementy widowiska nawiązywać będą również do twórczości Benedykta Kozieła i stanowić będzie formę podziękowania za trzydziestolecie działalności literackiej.

Benedykt Kozieł utalentowany poeta, mocno związany z Połańcem, Niekurzą i ziemią staszowską. Niejednokrotnie w swoich wierszach wraca on do miejsc mu bliskich, dzieli się refleksją, przywołuje magię miejsca, czasu i przestrzeni. Według słów Jana Zdzisława Brudnickiego ”wiersze Benedykta Kozieła w swoim uniwersalnym przekazie kryją tajemnicę, ich magnesy i interlinie są wypełnione dodatkowymi emocjami i obrazami, które łatwo nie dają się odgadnąć, są niejako zapisane atramentem sympatycznym.” Warto więc wspólnie z autorem na nowo odkryć ich sens.

Nawiązaniem do tematu przewodniego „Zimowego spotkania ze sztuką” będzie jedyna w swoim rodzaju wystawa fotografii Art Color Ballet z Krakowa. Efekt eksperymentu performance łączącego malarstwo na ciele z żywą muzyką i tańcem. Otwarcie tej niezwykle intrygującej wystawy Agnieszki Glińskiej, pokazującej piękno kobiecego ciała w trakcie „Zimowego spotkania ze sztuką”.

Zapraszamy wszystkich miłośników szeroko pojętej sztuki…na dużą dawkę estetycznych wrażeń.

Wystawa trwać będzie do 31.01.2012 roku.

Skip to content