Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Festiwal kobiecości

FESTIWAL KOBIECOŚCI


Dzień Kobiet, w którym płeć piękna dostawała w prezencie nylonowe pończochy i czerwonego goździka, odszedł już w niepamięć…

 

Centrum Kultury i Sztuki zaproponowało płci pięknej 3 dni atrakcji z okazji Ich święta.

8 marca Kino „Impresja” zaoferowało Babskie Kino z biletem niespodzianką. Projekcja filmu „Jak ona to robi” cieszyła się powodzeniem wśród naszych kobiet i nie tylko. Dzień później odbył się II Turniej Bowlingowy Kobiet, dla tych pań, które preferują aktywniejszy sposób spędzania wolnego czasu. Nie zabrakło emocji i sportowego ducha walki.

{phocagallery view=category|categoryid=104|limitstart=3|limitcount=4}

Finał Festiwalu Kobiecości przypadł na niedzielne popołudnie 11 marca i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Panie mogły kupić biżuterię ręcznie robioną, testować kosmetyki, skorzystać z profesjonalnej rady makijażystki, zrobić make- up, manicure oraz kupić pyszne ciasta w przystępnej cenie. Dla wszystkich chętnych uczestniczek zorganizowane zostało „Losowanie niespodzianki” z ciekawymi nagrodami: darmową wizytą u fryzjera, makijażystki, kosmetykami, czy słodkimi pysznościami.

O godzinie 16.00 młodzież z Centrum Kultury i Sztuki pod okiem instruktorów przygotowała widowisko muzyczne inspirowane piosenką kabaretową i aktorską.Wraz z publicznością wykonawcy starali się znaleźć odpowiedź na pytanie:

{phocagallery view=category|categoryid=104|limitstart=0|limitcount=4|imageordering=9}

Czy rzeczywiście kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa? I czy te różnice są, aż tak duże, że można pokusić się o opinię, iż pochodzimy z różnych planet? Na to pytanie każdy zgromadzony na sali widowiskowej musiał odpowiedzieć sobie sam. Na scenie mogliśmy usłyszeć ponadczasowe piosenki Kabaretu Starszych Panów, Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Rosiewicza, usłyszeć „znawcę kobiet różnej narodowości, a w szczególności Polek, które mają najwięcej witaminy”, „zdradzoną przez Portugalczyka Osculatiego kobietę”, „zimnego drania, któremu dobrze bez dwóch zdań” oraz tą, „która wybacza wszystko jak bratu”.


Licznie zgromadzona publiczność i gromkie brawa były największą nagrodą dla wykonawców i organizatorów, co jest motywacją do organizowania kolejnej tego typu imprezy. Zatem do zobaczenia za rok!


Serdeczne podziękowania składamy dla osób wspierających imprezę: Pani Moniki Durmy z Zakładu Kosmetyczno- Fryzjerskiego, Pana Waldemara Żugaja z Salonu Fryzjerskiego, Pani Marii Iskra z Firmy Produkcyjnej „Słodkie Pyszności”, Pani Krystynie Drożdżowskiej KaDe, Panu Kamilowi Capar M.K. Capar, Pani Agnieszce Radkiewicz – Oriflame.

Joanna Juszczyńska

Skip to content