Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zima w Mieście 2013 za nami….

{phocagallery view=category|categoryid=184|imageid=3665|float=left}

ZIMA W MIEŚCIE I GMINIE POŁANIEC 2013… za nami

Dwutygodniowe ferie dzięki bogatej ofercie przygotowanej przez Centrum Kultury i Sztuki, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespół Szkół w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną z filią w Ruszczy minęły bardzo szybko. Dzieci i młodzież odpoczywały artystycznie i sportowo na zajęciach, warsztatach i zimowych spotkaniach na świeżym powietrzu.

Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy jak co roku zachęcała do aktywności na każdej płaszczyźnie. Doping i rywalizacja w połączeniu z dobrą zabawą towarzyszyły sportowym rozgrywkom. Zimowe ćwiczenia umysłu na zajęciach językowych i świetlicowych znalazły grono aktywnych uczestników. Każdy miał okazję rozwinąć swoje zainteresowania i poprawić kondycję fizyczną.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu zaproponował spotkania na basenie i codzienne szaleństwo na łyżwach.

Przez całe ferie w Zespole Szkół w Połańcu dostępna była sala gimnastyczna, siłownia i sala fitness.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu przygotowało ofertę zajęć, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W „gimnazjalnym kotle rozmaitości” znalazły się między innymi: spotkania z chemią, fizyką, geografią, elektroniką, historią, i matematyką. Wśród propozycji nie zabrakło warsztatów artystycznych z malowania na szkle i decoupage oraz rozgrywek sportowych z bilardem i piłką siatkową.

Również Centrum Kultury i Sztuki stanęło na wysokości zadania zapewniając moc różnorodnych atrakcji dla każdego. Dwa tygodnie wypełnione……

 

muzyką, tańcem, plastyką, teatrem i zabawą minęły niepostrzeżenie. Wśród zimowych niespodzianek znalazło się „Miasteczko bałwankowe”; wspólne lepienie kul i zabawy na śniegu oraz wyjazd na stok narciarski do Niestachowa. Spotkanie oko w oko z Hobbitem i Dino Mamą w świecie trójwymiarowym było nie lada gratką dla kinomanów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, na których powstały „ptaki-cudaki”, „papierowe fantazje” i „kwiaty zimy”. Dzieci uczyły się zszywać i ozdabiać kukiełkę przygotowując pacynki na spotkanie teatralne z Królewną Śnieżką i siedmioma krasnoludkami. Ciekawe formy pracy i fachowa pomoc to niewątpliwe atuty zimowych spotkań w pracowni plastycznej. Zimowe karaoke i ferie z instrumentami przygotowano z myślą o młodych melomanach. Nie zapominano również o warsztatach tańca dla najmłodszych i dla młodzieży, bowiem nie ma nic przyjemniejszego jak ruch dbanie przy muzyce połączony z nauką podstaw tańca nowoczesnego. Propozycja teatralnych spotkań była okazją do ćwiczeń intonacyjnych i głosowych a zabawy animacyjne „Fatamorgana” skusiły do wspólnej zabawy nawet 2,5 latki, które niejednokrotnie zaskakiwały animatora swoimi umiejętnościami. Codzienne rozgrywki bowlingowe z podziałem na grupy wiekowe przyciągnęły do kręgielni bowlingowej. W ferie aktywnie działał Klub Gier Fantastycznych oferując intelektualne rozgrywki dla młodzieży.

{phocagallery view=category|categoryid=184|limitstart=6|limitcount=10}

Również Miejsko – Gminna Biblioteka w Połańcu i filia w Ruszczy rozwijała umysły. Oferta zajęć komputerowych, plastycznych i literackich zachęciła młodych czytelników do udziału w cyklu „Wesoła Biblioteka”. Pod okiem bibliotekarek powstały „wspaniałe bałwanki”, karmniki dla ptaków, origami i rysunki inspirowane książkami dla dzieci.

Do akcji „Zima w Mieście i Gminie Połaniec” przyłączyła się również policja. St. sierżant Barbara Kajtek w ciekawy i jasny sposób przekazała dzieciom informację na temat zasad bezpieczeństwa na drogach, lodowisku i podczas zabawy.

Wszystko co dobre szybko się kończy i tak niestety stało się z feriami. Przed uczniami pół roku wytężonej pracy. A potem letni mix atrakcji w ramach wakacyjnej akcji dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Połaniec.

Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki składa serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę Urzędowi Miasta i Gminy, wszystkim placówkom, dyrektorom, nauczycielom i pracownikom  oraz dzieciom i młodzieży za wspólnie miło spędzony czas.

Więcej zdjęć w fotogalerii.

Skip to content