Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Grand Prix dla Połańca

{phocagallery view=category|categoryid=60|imageid=3699|float=left}GRAND PRIX dla Połańca!!!

Kolejny raz Połaniec pozostanie w pamięci jury, uczestników i obserwatorów VIII Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego w Nisku. A wszystko za sprawą dwóch grup tanecznych DIGRESS I i DIGRESS III z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

W minioną sobotę do rywalizacji o najwyższe trofea stanęło 25 zespołów w czterech kategoriach: show dance, gimnastyka artystyczna, cheerleaders, breakdance. Taneczne zmagania na parkiecie rozpoczęli tancerze show dance, a wśród nich nasze dziewczyny, które zatańczyły w tej kategorii jako ostatnie. Pierwsze dźwięki Crystallize Lindsey Stirling prawie natychmiast wyciszyły salę. Skupienie a jednocześnie niezwykłe emocje pojawiły się na twarzach wszystkich oglądających dwie taneczne historie: „Maski” i „Dziewczynka z zapałkami”. Elegancja, wdzięk, wysoki poziom techniczny to słowa które w pełni oddają występ zarówno starszej jak i młodszej grupy DIGRESS.

{phocagallery view=category|categoryid=185|limitstart=5|limitcount=5}

Po kilkugodzinnych popisach tanecznych przyszedł czas na wyniki. Profesjonalne jury w trzyosobowym składzie: Aneta Markiewicz, konsultant taneczny wielu zespołów z Podkarpacia, Justyna Sobkiewicz, dyplomowany nauczyciel tańca oraz tancerka o najwyższej międzynarodowej klasie tanecznej „S” i Lajla Arifulina, absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Balszoj w Moskwie po długiej naradzie wybrało najlepszych. Przyznało kilka wyróżnień, trzy pucharowe miejsca i nagrodę specjalną GRAND PRIX, którą ufundował Burmistrza Miasta i Gminy Nisko. Spośród 300 tancerzy, którzy zaprezentowali się podczas Zapasów Tanecznych w Nisku połanieckie tancerki:  DIGRESS I i DIGRESS III okazały się najlepsze i to one wróciły do domu z – Grand Prix VIII Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2013”. Nagroda szczególnie ucieszyła młodszą grupę DIGRESS III, które układem „Dziewczynka z zapałkami” debiutowały po raz pierwszy na konkursie tej rangi. Przewodnicząca jury Aneta Markiewicz w uzasadnieniu werdyktu powiedziała iż w obu prezentacjach tanecznych jury odnalazło to czego szukało: tajemnicę i taneczną zagadkę, niezwykły wyraz artystyczny, pomysłową choreografię i technikę na wysokim poziomie.

{phocagallery view=category|categoryid=185|limitstart=0|limitcount=4}

Serdecznie gratulujemy!!!

Skip to content