Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Dni Połańca 2013

{phocagallery view=category|categoryid=60|imageid=4255|float=left}

ZAPRASZAMY NA DNI POŁAŃCA

11-12 maj 2013

W najbliższych dniach tj. 11- 12 maja odbędą się uroczyste obchody DNI POŁAŃCA. Organizatorami imprezy jest Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Rada Miejska oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Występy, koncerty i pokazy na muszli koncertowej oraz na Placu Uniwersału Połanieckiego to atrakcje, które umilą czas i podkreślą wyjątkowy charakter obchodów kościuszkowskich. Majowe święto miasta poprzedzą imprezy towarzyszące: Turnieje Bowlingowe Mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec, Bieg kościuszkowski i Zjazd Środowisk Kościuszkowskich. Główna impreza rozpocznie się 11 maja o godz. 15.00 występami wokalno – tanecznymi młodych artystów z Centrum Kultury i Sztuki. Trzygodzinne pokazy Strong Man i prezentacja samochodów do driftingu dostarczą wielu sportowych emocji. Dla najmłodszych nie zabraknie zabaw animacyjnych, kącika plastycznego i specjalnie przygotowanych konkursów „siłaczy” Strong Man. Tuż po prezentacji najstarszych wychowanków z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu nastąpi uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursach, zawodach i Turniejach Bowlingowych Mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec. O godzinie 19.00 na fanów muzyki lat 70 czekać będzie koncert grupy ABBA SHOW. Występ tego zespołu to 1,5 godzinne show z oryginalnym wokalem i znakomitymi aranżacjami przebojów duńskiej grupy. Znakiem rozpoznawczym zespołu ABBA SHOW jest podobieństwo muzyków, wierne kopie strojów i instrumentów muzycznych. Natomiast o godz. 21.00 na scenę wkroczy Piotr Kupicha z zespołem FEEL.

 

 

Zespół szturmem zdobył polską scenę muzyczną i utrzymuje się na niej z sukcesami od kilku lat. Dziś nie ma osób, które nie słyszały i nie znają piosenek: „Jest już ciemno” i „Jak anioła głos”… Te i wiele nowych, równie ciekawych kompozycji zabrzmi na muszli koncertowej w sobotnią noc. Tradycyjnie nie zabraknie w Połańcu świetlnych pokazów. W tym roku w niezwykłym programie artystycznym zaprezentują się uczestnicy programu „Mam Talent”. Grupa MultiVisual zaprezentuje między innymi: manipulacje laserami, buugengami, obręczami, a wszystko to z pogranicza iluzji i magii. Zakończeniem sobotniej imprezy będzie dyskoteka do godziny 1.00 w nocy.

Niedzielne obchody Dni Połańca rozpoczną się o godz. 9.00 rano uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki. Około godziny 11.00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a 0godz 12.00 Msza święta na Kopcu Kościuszki. Oprawę artystyczną w trakcie przemarszu ulicami Połańca pod pomnik Tadeusza Kościuszki zapewni Orkiestra Dęta KiZChS ,,Siarkopol” S.A, zespół mażoretek „Iskierki” z CKiSz.

Od godz. 12.00 na Placu Uniwersału Połanieckiego na III Majowym Jarmarku Połanieckim obejrzeć będzie można wyroby rękodzieła artystycznego, produkty regionalne, wyroby spożywcze wytwarzane metodami tradycyjnymi, kolorowe kiermasze. Od godz. 14.30 muzycznie niedzielne popołudnie umilą występ Orkiestry Dętej KiZChS ,,Siarkopol” S.A oraz dzieci młodzieży z CKiSz i połanieckich przedszkoli. Na rynku zaprezentuje się również Policja z tresurą psa oraz szeregiem zabaw dla dzieci.

Zapraszamy

SCENARIUSZ DNI POŁAŃCA

11 – 12 maja 2013r

 

11 maja (sobota) – MUSZLA KONCERTOWA

Początek godz. 15.00

 • pokaz artystyczny dzieci i młodzieży z CKiSz

 • pokaz STRONG MAN

 • mini zawody Strong Man dla dzieci

 • uroczyste wręczenie nagród

godz. 19.00 – Koncert zespołu ABBA SHOW

godz.21.00 – Gwiazda wieczoru zespół FEEL

 • program artystyczny MULTI VISUAL

 • dyskoteka do godz. 1.00

 

Dodatkowo w trakcie imprezy

 • pokaz samochodów sportowych

 • zabawy animacyjne dla dzieci

 • urządzenia rekreacyjne i pneumatyczne

 

12 maja (niedziela)

godz. 9.00uroczysta Sesja Rady Miejskiej w CKiSz

 • przemarsz ulicami miasta z Orkiestrą Dętą KiZChS ,,Siarkopol” S.A., zespołem mażoretek „Iskierki” z CKiSz i kosynierami

 • złożenie kwiatów przed pomnikiem T. Kościuszki

godz. 12.00 – Msza święta na Kopcu Kościuszki

 

PLAC UNIWERSAŁU POŁANIECKIEGO

 

od godz. 12.00 – III MAJOWY JARMARK POŁANIECKI

godz. 14.30 – występ artystyczne dzieci, młodzieży z CKiSz i połanieckich przedszkoli

 • występ Orkiestry Dętej KiZChS ,,Siarkopol” S.A.

 • pokaz tresury psa policyjnego i zabawy dla dzieci

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

6- 7 maja – Turnieje Bowlingowe dla Mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec

6 maja – godz. 17.00 – w kategorii kobiet

7 maja – godz. 17.00 – w kategorii mężczyzn

8 maja – Bieg Kościuszkowski

10 maja – Zjazd Środowisk Kościuszkowskich

Skip to content