Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Moc atrakcji w trakcie Dnia Dziecka w Połańcu

{phocagallery view=category|categoryid=207|imageid=4679|float=left}

Dzień Dziecka w Połańcu upłynął pod znakiem słonecznej, wspaniałej zabawy.

Ciepłe, czerwcowe słońce towarzyszyło dzieciom, rodzicom, dziadkom oraz wszystkim miłośnikom wędkowania na Zalewie nad Wschodnią. W otoczeniu przyrody odbyły się Zawody Wędkarskie w trzech kategoriach wiekowych. Chętnych do udziału w zawodach nie brakowało a znakomita atmosfera sprawiła, iż nawet małe dziewczynki odważnie zakładały żywe przynęty na haczyk. Aby każdy z uczestników zawodów miał właściwy sprzęt wędkarski burmistrz Jacek Tarnowski rozdał najmłodszym małe wędki i sitka do połowu plastikowych rybek.

{phocagallery view=category|categoryid=208|limitstart=4|limitcount=5}

Upominki sprawiły maluchom wiele radości, które z entuzjazmem zabrały się do łowienia swoich pierwszych rybek w specjalnie przygotowanych basenach. Dla cierpliwych młodych wędkarzy organizatorzy przygotowali soczki, słodki poczęstunek i grilla. Nie lada atrakcją dla dzieci i młodzieży było również pływanie łodzią i pontonem. Rodzinne wędkowanie, wspólnie spędzony czas, słodkie niespodzianki i nagrody dostarczyły każdemu moc wrażeń i radości. Po rozstrzygnięciu Zawodów Wędkarskich i rozdaniu nagród impreza dla dzieci przeniosła się na teren muszli koncertowej w Połańcu…..

{phocagallery view=category|categoryid=207|limitstart=13|limitcount=5}

 

Tanecznie w rytm znanych piosenek animatorzy zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy. Bajkowe konkursy w czapkach krasnali, korowody i zabawy ruchowe rozruszały nie tylko najmłodszych. Dzieci rysowały, śpiewały, tańczył, odpowiadały na trudne pytania z zakresu wiedzy bajkowej. Gdy na scenie pojawiły się grupy taneczne i wokalne z Centrum Kultury i Sztuki oklaskom nie było końca. Wesołe, pełne humoru piosenki rozbujały publiczność zapraszając wszystkich do letniego muzykowania. Za sprawą występujących dzieci scena jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mieniła się różnymi kolorami. Tańczyły zielono – żółte maluszki z misiami i czerwone maki z wiatrem. DIGRESSY zaprezentowały paryski szyk, indyjski wdzięk i tajemnice Kleopatry. Dziewczynka z zapałkami tanecznie opowiedziała swą historię, a pacynki na niewidocznych sznurkach i 6- 7 latki w teatrzyku tańca „Pokój zabawek” dostarczyły niezwykłych emocji. Na zakończenie taneczno – wokalnych popisów zadebiutowały piosenką „Karuzela” wokalne „świeżynki” a DIGRESS IV i Klaudia Buda oczarowały publiczność mrocznym sabatem czarownic. Wszystkie dzieci i młodzież występująca tego dnia na muszli koncertowej otrzymała z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec słodkie paczuszki.

{phocagallery view=category|categoryid=207|limitstart=19|limitcount=10}

Oprócz występów połanieckich artystów organizatorzy zapewnili szereg atrakcji teatralno – iluzjonistycznych. Po raz pierwszy w Połańcu dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć zabawny spektakl „Marionetek” w wykonaniu zawodowego lalkarza. Umiejętnościami iluzjonistycznymi i żonglerskimi popisywali się artyści z Lwowa, wciągając do pokazów dzieci. Dwugodzinne zmagania z magią i klaunami z zaciekawieniem oglądały całe rodziny. W trakcie imprezy nie zabrakło bezpłatnych „dmuchańców”, słodkiej waty i kolorowych balonów. Na wszystkich ciekawskich czekał do „obejrzenia” sprzęt strażacki. Nie tylko chłopcy odważnie zasiadali za kierownicą samochodu, łodzi ratunkowej i przymierzali kaski strażackie. Wesołej zabawie nie było końca. A wszystko po to by szczególnie w ten dzień żadne dziecko nie było smutne

{phocagallery view=category|categoryid=207|limitstart=1|limitcount=10}

Więcej zdjęć w Fotogalerii……

 

 

 

Dzień Dziecka w Połańcu upłynął pod znakiem słonecznej, wspaniałej zabawy.

Ciepłe, czerwcowe słońce towarzyszyło dzieciom, rodzicom, dziadkom oraz wszystkim miłośnikom wędkowania na Zalewie nad Wschodnią. W otoczeniu przyrody odbyły się Zawody Wędkarskie w trzech kategoriach wiekowych. Chętnych do udziału w zawodach nie brakowało a znakomita atmosfera sprawiła, iż nawet małe dziewczynki odważnie zakładały żywe przynęty na haczyk. Aby każdy z uczestników zawodów miał właściwy sprzęt wędkarski burmistrz Jacek Tarnowski rozdał najmłodszym małe wędki i sitka do połowu plastikowych rybek. Upominki sprawiły maluchom wiele radości, które z entuzjazmem zabrały się do łowienia swoich pierwszych rybek w specjalnie przygotowanych basenach. Dla cierpliwych młodych wędkarzy organizatorzy przygotowali soczki, słodki poczęstunek i grilla. Nie lada atrakcją dla dzieci i młodzieży było również pływanie łodzią i pontonem. Rodzinne wędkowanie, wspólnie spędzony czas, słodkie niespodzianki i nagrody dostarczyły każdemu moc wrażeń i radości. Po rozstrzygnięciu Zawodów Wędkarskich i rozdaniu nagród impreza dla dzieci przeniosła się na teren muszli koncertowej w Połańcu. Tanecznie w rytm znanych piosenek animatorzy zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy. Bajkowe konkursy w czapkach krasnali, korowody i zabawy ruchowe rozruszały nie tylko najmłodszych. Dzieci rysowały, śpiewały, tańczył, odpowiadały na trudne pytania z zakresu wiedzy bajkowej. Gdy na scenie pojawiły się grupy taneczne i wokalne z Centrum Kultury i Sztuki oklaskom nie było końca. Wesołe, pełne humoru piosenki rozbujały publiczność zapraszając wszystkich do letniego muzykowania. Za sprawą występujących dzieci scena jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mieniła się różnymi kolorami. Tańczyły zielono – żółte maluszki z misiami i czerwone maki z wiatrem. DIGRESSY zaprezentowały paryski szyk, indyjski wdzięk i tajemnice Kleopatry. Dziewczynka z zapałkami tanecznie opowiedziała swą historię, a pacynki na niewidocznych sznurkach i 6- 7 latki w teatrzyku tańca „Pokój zabawek” dostarczyły niezwykłych emocji. Na zakończenie taneczno – wokalnych popisów zadebiutowały piosenką „Karuzela” wokalne „świeżynki” a DIGRESS IV i Klaudia Buda oczarowały publiczność mrocznym sabatem czarownic. Wszystkie dzieci i młodzież występująca tego dnia na muszli koncertowej otrzymała z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec słodkie paczuszki.

Oprócz występów połanieckich artystów organizatorzy zapewnili szereg atrakcji teatralno – iluzjonistycznych. Po raz pierwszy w Połańcu dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć zabawny spektakl „Marionetek” w wykonaniu zawodowego lalkarza. Umiejętnościami iluzjonistycznymi i żonglerskimi popisywali się artyści z Lwowa, wciągając do pokazów dzieci. Dwugodzinne zmagania z magią i klaunami z zaciekawieniem oglądały całe rodziny. W trakcie imprezy nie zabrakło bezpłatnych „dmuchańców”, słodkiej waty i kolorowych balonów. Na wszystkich ciekawskich czekał do „obejrzenia” sprzęt strażacki. Nie tylko chłopcy odważnie zasiadali za kierownicą samochodu, łodzi ratunkowej i przymierzali kaski strażackie. Wesołej zabawie nie było końca. A wszystko po to by szczególnie w ten dzień żadne dziecko nie było smutne.

Skip to content