Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Koncertowo zakończony rok kulturalno-oświatowy

  Wokalnie i tanecznie pożegnaliśmy rok…

  25 czerwca był dniem rozstania wokalistów i tancerzy działających w Centrum Kultury i Sztuki w roku kulturalno-oświatowym 2012-2013. W wypełnionej po brzegi sali zasiedli dzieci, młodzież, rodzice oraz zaproszeni goście. Koniec roku artystycznego to okazja do pokazania dorobku wokalnego oraz tanecznego naszych wychowanków . Aktywni, pełni pasji, zapału, kochający scenę – tak można określić uczestników wieczornego koncertu, którzy zaprezentowali się w kilku odsłonach.
  ” Dziecięcy świat wyobraźni”, w którym publiczność przeniosła się na moment do klimatycznego Paryża, na nowojorski Brodway, a także w świat magicznej baśni, gdzie zawsze zwycięża dobro. Na scenie zaprezentowały się grupy wokalne i taneczne prowadzone przez panie instruktor: Marzenę Drożdżowską i Weronikę Koziarz- Dygulską. Najmłodsi tancerze i wokaliści niezrażeni światłem reflektorów oczarowali publiczność.”Pocztówka z podroży” była kolejną propozycją, w której artyści wysłali do oglądających pozdrowienia z tajemniczego Egiptu, dzikiej i kolorowej Afryki oraz orientalnych Indii, a na scenie zagościła seria kolorowych barw. Przy skocznych rytmach przenieśliśmy się do najsłoneczniejszych zakątków kuli ziemskiej.
  W” Magicznym świecie, czary mary” nie obyło się bez czarowania…

  Do magicznego cylindra włożyliśmy kawałek miotły czarownicy z sobotniej „ Biesiady połanieckiej”, łzy dziewczyny szamana, która nie zazna nigdy snu, nos Pinokia, który rzekomo już nie kłamie oraz kawałek nieba.. Z tej mieszanki wyszła pełna grozy, tajemniczości historia, a sceną zawładnęły czarownice w swoim rytualnym tańcu. Kolejna godzina przyniosła nam odpowiedzi na pytania: Co się stało z mamą?, Kim był profesor Robert?,Czy tygrysice sa naprawdę groźne?, a może tańczą w rytmie boogie woogie? Doskonałe przygotowanie wokalne oraz fizyczne naszych tancerzy zasłużenie nagrodzone zostały burzą oklasków. Ku zaskoczeniu wszystkich całość zakończona została pokazem składanki tańców do piosenek Michela Jacksona.
  To był zdecydowanie udany rok, pełen wrażeń artystycznych , a przede wszystkim zakończony licznymi osiągnięciami wokalnymi oraz tanecznymi. Do zobaczenia we wrześniu!.

Skip to content