Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Wakacje pełne słońca i uśmiechu…

WAKACJE PEŁNE SŁOŃCA I UŚMIECHU….

Aktywny wypoczynek połączony z zabawą wypełniał wakacyjne miesiące dzieciom i młodzieży z terenu gminy Połaniec. Ciekawa oferta przygotowana przez Krytą Pływalnię „Delfin”, Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną i jej filię w Ruszczy, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Zespół Szkół w Połańcu i oczywiście Centrum Kultury i Sztuki skusiła do czynnego udziału w zajęciach i warsztatach. CKiSz w Połańcu jak co roku pełne było dzieci i młodzieży w każdym wieku. Na wysokich obrotach pracowała pracownia plastyczna, kręgielnia, sale ćwiczeń i kino.

{phocagallery view=category|categoryid=247|limitstart=0|limitcount=5}

Wakacyjno – artystyczne dni kończyły się późnym popołudniem… Najbardziej aktywną grupę stanowiły maluszki, które z zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu, zajęciach animacyjnych, tanecznych i plastycznych. Na warsztatach artystycznych powstały „żywe obrazy” z kwiatów i roślin łąkowych, kolorowe „łapacze snów”, oraz motyle i tańczące na łące baletnice. Plenery malarskie z kredowymi inspiracjami pozostawiły po sobie kolorowe pejzaże a wypiekane koguty i panny pszeniczne zapach świeżego ciasta. Centrum rozbrzmiewało dźwiękami gitary, keyboardu i akordeonu, śpiewem oraz muzyką taneczną.

Wakacyjna zumba i zajęcia taneczno- aktobatyczne oraz żmudne ćwiczenia z mikrofonem w reku wycisnęły z uczestników siódme poty. Zajęcia z języka angielskiego na wesoło i letnie czytanie bajeczek na trawie również miało swoich zwolenników. Śmiech i fantastyczna zabawa towarzyszyła sportowym zawodom i różnorodnym konkurencjom na świeżym powietrzu. Kręgle i kule nie próżnowały. Dzieci i młodzież z zapałem przygotowywały się do Rodzinnego Turnieju Bowlingowego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. Pomimo upału kino „Impresja” pełne było młodych kinomanów, którzy z wypiekami na twarzy kibicowali swoim bohaterom. Kinowe zakończenie wakacji z historia „zabawnych, gadatliwych samolotów” i Nocnych Łowców również okazało się strzałem w 10.

{phocagallery view=category|categoryid=247|limitstart=7|limitcount=15}

I choć minęły już wakacje nasze drzwi nadal stoją otworem. Czekamy na młodszych i starszych; lubiących kino i kręgle, pasjonujących się tańcem i śpiewem, odnajdujących się w świecie plastyki i sztuki, szukających swojej muzycznej i teatralnej drogi. Czekamy na wszystkich i każdego z osobna. Do zobaczenia w Centrum Kultury i Sztuki…

Organizatorzy dziękują wszystkim: sponsorom, firmom i instytucją wspierającym za pomoc, zaangażowanie i pracę na na rzecz dzieci.

Skip to content