Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

FERYJNE WSPOMNIENIA

Wraz z feriami odeszła zima pozostawiając miłe wspomnienia z zabaw na świeżym powietrzu oraz z zajęć i warsztatów prowadzonych w Centrum Kultury i Sztuki, Publicznym Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespole Szkół w Połańcu, Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej z filią w Ruszczy. Liczna grupa dzieci i młodzieży aktywnie wzięła udział w akcji „Zima w mieście i gminie Połaniec”, odpoczywając artystycznie, edukacyjnie i sportowo.

{phocagallery view=category|categoryid=288|limitstart=0|limitcount=10}

Kolejny raz Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy przygotował ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Wśród propozycji znalazły się rozgrywki sportowe, treningi umysłowe i ćwiczenia manualne. Nauka poprzez zabawę spodobała się uczestnikom zajęć językowych i matematycznych. Wyjazd do Obserwatorium Astronomicznego w Połańcu i zimowa wycieczka piesza z ogniskiem dostarczyły dzieciom i młodzieży niezapomnianych wrażeń.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu zaproponował godzinne zajęcia na basenie w kilku grupach wiekowych. Dodatkowo w trakcie ferii funkcjonowało lodowisko, a zimowa aura sprzyjała zabawom na lodzie.

Przez całe ferie w Zespole Szkół w Połańcu dostępna była mała sala gimnastyczna, hala sportowa, siłownia i sala fitness.

W okresie ferii Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu przygotowało szereg ciekawych zajęć tematycznych z polskiego, geografii, muzyki, historii, elektroniki, języka angielskiego, niemieckiego oraz techniki. Nie zabrakło warsztatów artystycznych z malowaniem na szkle i decoupage oraz rozgrywek sportowych i lekkoatletyki. Niezwykle interesującą propozycją był Szkolny Turniej Scrabble’a. Wśród tylu propozycji każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie, wzbogacić swoją wiedzę, rozwinąć zainteresowania lub poprawić kondycję fizyczną.

Również Miejsko – Gminna Biblioteka w Połańcu i jej filia w Ruszczy rozwijała umysły i zdolności manualne dzieci. Dwa tygodnie zimowego odpoczynku od nauki upłynęły pod znakiem dobrej zabawy. Oferta zajęć komputerowych, plastycznych i literackich trafiła w gusta młodych czytelników i zachęciła do udziału w spotkaniach. Pod okiem bibliotekarek powstała „zima w Stumilowym Lesie”, zakładki do książek i zimowe pejzaże inspirowane książkami dla dzieci.

 

{phocagallery view=category|categoryid=288|limitstart=10|limitcount=20|imageordering=1}

Jak co roku Centrum Kultury i Sztuki zapewniło moc różnorodnych atrakcji od 3 latka po nastolatka. Dzieci i młodzież swój wolny czas spędzały w CKiSz biorąc udział w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach. Czas wypełniony po brzegi artystycznie, muzycznie, filmowo i sportowo mijał bardzo szybko. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach artystycznych tworząc male dzieła sztuki. Podczas sześciu zajęć powstały domki dla ptaszków, serduszka z ciasta, witraże i abstrakcyjne kompozycje przestrzenne. Ciekawe formy pracy i fachowa pomoc to niewątpliwe atuty zimowych spotkań w pracowni plastycznej. Radość, zabawa i pozytywna rywalizacja towarzyszyła uczestnikom codziennych rozgrywek bowlingowych. Dwu godzinne mini zawody dostarczały silnych, sportowych emocji i szybko wyłoniły liderów tej dyscypliny w każdej grupie wiekowej. Filmowe propozycje Kina Feryjnego spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród młodszej części kinomanów. Trójwymiarowe spotkanie oko w oko z prehistorycznymi dinozaurami oraz Królową Śniegu było nie lada gratką dla najmłodszych. Zimowe karaoke i ferie z instrumentami przygotowane zostały z myślą o młodych melomanach, a warsztaty taneczne dla tancerzy – amatorów. Zumba, ćwiczenia gimnastyczne, a także ruch przy muzyce połączony z nauką podstaw tańca dostarczyły wielu tanecznych przyjemności. Propozycja teatralnych spotkań była okazją do ćwiczeń intonacyjnych i głosowych a zajęcia w Klubie Brzdąca skusiły do wspólnej zabawy nawet 2,5 latki, które zaskakiwały animatora swoimi umiejętnościami i żywiołowością. W ferie równie aktywnie działał Klub Gier Fantastycznych oferując intelektualne rozgrywki dla młodzieży.

Niestety ferie jak wszystko co dobre szybko się skończyły. Za oknem świeci słońce, a po śniegu pozostały jedynie wspomnienia. Na wszystkich uczniów czeka pół roku wytężonej pracy. A potem letni mix atrakcji w ramach wakacyjnej akcji dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Połaniec.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę wszystkim placówkom, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom.

Skip to content