Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Już po muzycznych spotkaniach….

ZAKOŃCZYLIŚMY MUZYCZNE POPOŁUDNIA PRZY FONTANNACH…

W sobotę zakończyliśmy cykl „Muzycznych popołudni przy fontannach” organizowanych na połanieckim rynku – wyjątkowym miejscu, które stwarza szerokie możliwości do aktywnego życia kulturalnego miasta. Przez całe wakacje rynek tętnił życiem, przyciągał mieszkańców i gości.

Trzeci sezon za nami ….muzyczne spotkania zyskały już swoją renomę a my możemy pochwalić się dużą liczbą stałych odbiorców. Każde ze spotkań było inne tak jak wszechstronna bywa muzyka, która pomimo różności znajdzie sposób dotarcia do każdego słuchacza.

{phocagallery view=category|categoryid=339|limitstart=0|limitcount=5}

Ostatniemu „Muzycznemu popołudniu przy fontannach” towarzyszyła historyczna uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej 750 rocznicę nadania praw miejskich. Jubileuszowe obchody 750 rocznicy z jednej strony były pięknym hołdem złożonym minionym pokoleniom za bezcenne dziedzictwo, jakie pozostawiły z drugiej ukłonem w stronę obecnych, dbających o to by pamięć o minionych pokoleniach nie przeminęła a miasto urzekało swym pięknem i nowoczesnością na miarę XXI wieku.

{phocagallery view=category|categoryid=339|limitstart=5|limitcount=5}

W części artystycznej jako pierwszy zaprezentował się połaniecki Dziecięcy i Młodzieżowy Teatr Tańca. Stworzone i zaprezentowane przez dzieci i młodzież z Połańca widowisko teatralno – taneczne „Świętokrzyskie tańcem malowane” było owocem bezpłatnych, wakacyjnych zajęć realizowanych w ramach projektu „Muzyczne popołudnia przy fontannach – cykl plenerowych spotkań ze sztuką”. Podczas występu dzieci i młodzież tańcem, ruchem, gestem tworzyły fantastyczne, świętokrzyskie krajobrazy.

{phocagallery view=category|categoryid=339|limitstart=10|limitcount=15}

Świętokrzyski klimat podtrzymał koncert nietuzinkowego wokalisty Janusza Radka. Artysta oczarował Połaniec nie tylko swoim niezwykłym 4 i pół oktawowym głosem, szerokim uśmiechem, błyskiem w oku, ale i znakomitym kontaktem z publicznością. W nieco żartobliwy sposób udowodnił iż jako jedyny wykonawca w Polsce może zaśpiewać męsko-damski duet… sam ze sobą. Balansując na pograniczu piosenki i teatru stworzył niezwykłe, przykuwające uwagę interpretacje, przekształcając parominutowe utwory w mini scenki teatralne. W trakcie recitalu radykalnie zmieniał nastrój, serwując na przemian romantyczne i energetyczne piosenki. Opowiadając własne, muzyczne historie tworzył w wyobraźni słuchaczy nowe, obrazy.

{phocagallery view=category|categoryid=338|limitstart=0|limitcount=10}

W miłej atmosferze zakończył się cykl plenerowych spotkań ze sztuką „Muzyczne popołudnia przy fontannach”. Dziękujemy wszystkim, którzy niedzielne popołudnia spędzali z nami, słuchając muzyki i dobrze się bawiąc. Przyjemnie było spotkać się by zaoferować najróżniejsze wrażenia muzyczne, taneczne, artystyczne.

 

 

 

 

Operacja pt: „Muzyczne popołudnia przy fontannach – cykl plenerowych spotkań ze sztuką” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Skip to content