Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Uzyskaliśmy dofinansowanie!

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wzbogaciło się o wyposażenie do organizacji wydarzeń kulturalnych w plenerze złożone ze średniej, kompletnej mobilnej sceny, zestawu oświetlania plenerowego i zestawu podestów scenicznych z wymiennymi nogami. Mobilna scena wraz z zestawem oświetlenia plenerowego w okresie od maja do końca września 2014r była czterokrotnie wykorzystywana w tym: podczas Dni Połańca i zakończenia projektu „Muzycznych popołudni przy fontannach” na Placu Uniwersału Połanieckiego w Połańcu, Dożynek Gminnych w sołectwie Ruszcza Kępa i Festynu „Pożegnanie z truskawką w sołectwie Ruszcza. Na scenie wystąpili tacy artyści jak: Halina Frąckowiak, Janusz Radek, zespoły muzyczne: Drossel, Zespół ludowy „Marciny z Marcinowa”, Relax i Plus, oraz krakowscy aktorzy z programem „Radosna Biesiada”.

Na scenie swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne prezentowała młodzież i dzieci z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz placówek oświatowych z terenu gminy. W okresie od 13.07 – 31.08.2014 odbyło się siedem muzycznych spotkań w ramach cyklu „Muzyczne popołudnia przy fontannach” na Placu Uniwersału Połanieckiego. Podczas tych imprez wykorzystywany był zestaw podestów scenicznych wraz z barierkami i schodkami, ułożony w formie plenerowej sceny bez zadaszenia. Taką kameralną scenę wypróbowały najróżniejsze zespoły muzyczne takie jak: Spider Band, Krakow Reggae Band, Staszicówka, Sidus, Jeliwa Jazz, Garash, Malibu, Wizja i inne. Pomysł kameralnej sceny złożonej z zestawu podestów scenicznych bardzo się wszystkim podobał i spełnił swoje zadanie. Podczas Dni Kultury Połanieckiej „Muzyka Wszech Czasów” w innej formie niż dotychczas został wykorzystany zestaw podestów. Po złożeniu zestawu z krótszymi nogami spełniał on rolę podwyższenia na perkusję dla zespołu Big Cyc i Plateau, grających podczas imprezy.

Warto korzystać z możliwości jakie dają projekty, by w pełni móc wspomagać rozwój artystyczny dzieci i młodzieży oraz zwiększyć możliwości organizacji plenerowych wydarzeń kulturalnych.

Skip to content