Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Ferie się skończyły…..

{phocagallery view=category|categoryid=353|imageid=10854|float=left}

…. CZAS NA PODSUMOWANIE

AKCJI „ZIMA W MIEŚCIE I GMINIE POŁANIEC 2015”

Ferie niestety już się skończyły. Pomimo figla jakiego zima spłatała dzieciom oszczędzając na śniegu, nasi milusińscy z uśmiechem będą wspominać czas wolny od nauki. Wprawdzie zimowa aura nie sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, ale dzieci i młodzież nie mogły narzekać na nudę. Dwa feryjne tygodnie spędziły aktywnie na zajęciach, warsztatach, w kinie, bibliotece, kręgielni, siłowni, salach sportowych i na basenie.

Bogata oferta zajęć sportowych i naukowych oferowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespół Szkół w Połańcu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy skusiła nie tylko uczniów danej placówki. Po raz kolejny dyrektorzy i nauczyciele z zaangażowaniem włączyli się w Akcję „Zima w mieście i gminie Połaniec 2015”, organizując szereg przedmiotowych spotkań na wesoło.

Podczas ferii nie próżnowała Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu i jej filia w Ruszczy. Ciekawe spotkania z literaturą i poezją okraszone zajęciami artystycznymi miały swoich stałych zwolenników. Powstałe prace plastyczne zainspirowane zimowymi wierszami i książkami ozdobiły ściany biblioteki. Dzieci również chętnie korzystały z gier komputerowych, planszowych i puzzli.

{phocagallery view=category|categoryid=365|limitstart=0|limitcount=15}

 

Podczas wtorkowych i czwartkowych zajęć na basenie było wesoło i radośnie. Do udanych zaliczyć trzeba dwa wyjazdy na narty do Niestachowa zorganizowane przez Miasto i Gminę Połaniec i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu. Na sztucznie dośnieżanym stoku dzieci i młodzież doskonalili swe umiejętności narciarskie pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa, a uśmiech nie gasł z twarzy miłośników narciarskich akrobacji.

Nie narzekały na brak atrakcji dzieci, które w okresie ferii przychodziły do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Na najmłodszych czekały zajęcia animacyjne, plastyczne i taneczne. A 17 lutego – bal karnawałowy w przebraniach. Dzieci chętnie uczestniczyły w najróżniejszych grach i zabawach animacyjnych, malowały buźki i korzystały z foto – budki. Dzieciaki w wieku szkolnym postawiły na artystyczny rozwój i z zaangażowaniem uczestniczyły w licznych warsztatach plastycznych tworząc bransoletki, recyklingowe torebki, wiosenne wianki i zimowe pejzaże. Poprawność językową, twórcze myślenie oraz zdolność prezentacji rozwijali uczestnicy warsztatów radiowo – dziennikarskich. Chętnych do wystąpienia na antenie połanieckiego radia nie brakowało. Z uwagi na duże zainteresowanie zajęcia radiowo – dziennikarskie zostały włączone do stałej oferty edukacyjnej CKiSz. Wśród nowych, interesujących propozycji dla dzieci w wieku szkolnym znalazły się warsztaty filmowe i fotograficzne. Spotkanie z fotografią artystyczną i technikami filmowymi okazało się dla uczestników niezapomnianą przygodą. Dzieci przygotowywały własne kompozycje fotografując martwą naturę, zjawiskowe cienie, a także barwne owoce. Natomiast podczas warsztatów filmowych poznały historię kina i nakręciły swój własny teledysk. Wśród propozycji feryjnych znalazły się również warsztaty muzyczne, językowe i instrumentalne. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyło się zimowe karaoke na dużym ekranie. Szeroki przedział wiekowy dodatkowo motywował uczestników do wspólnego śpiewania i zabawy na scenie sali widowiskowej. Aktywne dzieciaki przyciągnęła na salę tańca zumba i zumba kids. Z codziennej oferty rozgrywek bowlingowych skorzystały dzieci i młodzież w każdym wieku. W ofercie młodzieżowej znalazły się warsztaty teatru improwizowanego. Trzydniowe spotkania z coraz popularniejszą formą sceniczną pozbawioną sztywnego scenariusza a skupioną na swobodnej interpretacji znalazły uznanie w oczach młodych adeptów sztuki teatralnej. Prawdziwy bum przeżywało „Kino feryjne”. Na spotkanie ze sprytnymi Pingwinami z Madagaskaru, Królową Śniegu oraz Dzwoneczkiem i bestią z Nibylandii przyszło bardzo dużo małych kinomanów wraz z rodzicami. 21 lutego w ramach akcji „Zima w mieście i gminie Połaniec 2015r” miała miejsce prawdziwa INWAZJA GRANIA w Połańcu! Tego dnia Centrum Kultury i Sztuki opanowały różnorodne odmiany gier. Ponad setka gier planszowych i karcianych, strefa gier dla dzieci, stanowiska ze starymi grami video, rozgrywki na konsoli PS3 w kinie, turnieje, oraz prelekcja popularno-naukowa to obraz sobotniej Inwazji Grania, w której każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.

Uczestnikom ferii w Centrum Kultury i Sztuki dopisywały humory, a opiekunowie, instruktorzy i dzieci spisali się na medal pozostawiając po sobie miłe wspomnienia.

Składamy serdeczne podziękowania dla: Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespołu Szkół w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu z filią w Ruszczy, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Połańcu za aktywne zaangażowanie w Akcję „Zima w mieście i gminie Połaniec”.

{phocagallery view=category|categoryid=365|limitstart=15|limitcount=20}

{phocagallery view=category|categoryid=365|limitstart=0|limitcount=20|imageordering=8}

{phocagallery view=category|categoryid=366|limitstart=0|limitcount=20}

{phocagallery view=category|categoryid=367|limitstart=0|limitcount=20}

Więcej zdjęć w fotogalerii Zima w mieście 2015….

Skip to content