Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

…… Ahoj Stará Ľubovňa! ….

W sobotę 26 września młodzież z Centrum Kultury i Sztuki wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Połaniec Jackiem Tarnowskim, Radnymi Rady Miejskiej w Połańcu oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki Joanną Juszczyńską miała okazję po raz kolejny odwiedzić naszych przyjaciół z malowniczej miejscowości położonej w Słowacji – Starej Lubovni, w której odbył się XXIV L’UBOVNIANSKY JARMOK. Po raz kolejny na zaproszenie władz Słowacji w ramach wymian kulturowych miast partnerskich, młodzież reprezentująca Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu miała okazję do bezpośredniego spotkania z kulturą tamtych okolic oraz skonfrontowania swojego dorobku artystycznego z innymi. Główny plac miasta tego dnia był okazją do spotkania się z rzemieślnikami, rękodziełem oraz wytwórcami specjałów kulinarnych z pogranicza polsko- słowackiego.

Połaniecka młodzież zaprezentowała się w godzinnym programie gdzie licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć piosenki m.in. z repertuaru Abby w wykonaniu zespołu Sidus oraz obejrzeć świetny występ taneczny grupy Digress.

Tego dnia wraz z zaprzyjaźnionymi przewodnikami młodzież miała możliwość obejrzenia lubovniańskiego muzeum.

Niestety przyszedł czas na powrót, ale zdobyte tam doświadczenie i ciepłe przyjęcie publiczności stały się motywacją do dalszej pracy.

Skip to content