Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

II INWAZJA GRANIA ZA NAMI…

Ponad 250 osób w różnym wieku DOŁĄCZYŁO DO GRY! podczas II Inwazji Grania w Połańcu. Pzez dwa dni miłośnicy gier aktywnie spędzali czas w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”, korzystając z najróżniejszych atrakcji. A tych było wiele! W Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na wysokich obrotach działał Gamesroom z około 200 grami planszowymi i karcianymi. Ogromnym entuzjazmem najmłodszych cieszyła się Strefa Gier i Zabaw, w której dzieciaki bez ograniczeń grały w najróżniejsze planszówki, gry strategiczne i układanki oraz budowały konstrukcje z „mega dużych klocków”. Prawdziwe oblężenie przeżywał Salon Gier Video składający się z kilkunastu stanowisk ze starymi konsolami oraz uruchomionymi po latach automatami arcade. To nie wszystko!. Dwudniowy konwent fantastyki obfitował w liczne turnieje planszówek, gier karcianych, komputerowych oraz na konsolach rozgrywanych na ekranie kinowym. Grały całe rodziny.

{phocagallery view=category|categoryid=394|limitstart=0|limitcount=5}


Wszyscy chętni mogli spróbować sił w konkursach wiedzy o Dragon Ball i starych grach video. Prowadzone były prelekcje oraz prezentacje planszówek i karcianek połączone z nauką gry. Konwent fantastyki to nie tylko gry. Podczas całego wydarzenia dostępne były w CKiSz dwie wystawy. Pierwsza przedstawiała znane postaci popkultury wykonane techniką pikselową. Druga -„Maski Fantasy” to prace uczestników warsztatów plastycznych, bedących jednym z działań w ramach projektu „DOŁĄCZ DO GRY!”. Dodatkowo wieczorem pierwszego dnia na sali kinowej wyświetlane były filmy w ramach Przeglądu Polskich Niezależnych Filmów Fantastycznych. Chętnych na seanse filmowe nie brakowało. Późnym wieczorem w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” również nie brakowało atrakcji. Wszyscy chętni sprawdzali refleks i umiejętności podczas rozgrywek w Laser Strike i pojedynkach z użyciem bezpiecznej białej broni. Najwytrwalsi gracze i miłośnicy fantastyki przez całą noc  rozgrywali w gamesroomie niezwykłe, strategiczne pojedynki. Nad prawidłowym przebiegiem konwentu oraz realizacją wszystkich atrakcji czuwali członkowie Połanieckiego Klubu Miłośników Gier i Fantastyki, pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu, oraz przedstawiciele „klubowych” partnerów. Konwent fantastyki został zrealizowany w ramach projektu „DOŁĄCZ DO GRY!” i dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie: Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży „FARMA”.

{phocagallery view=category|categoryid=394|limitstart=6|limitcount=0}

 

 

 

 

Połaniecki Klub Miłośników Gier i Fantastyki i Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu składa serdeczne podziękowania wszystkim  współorganizatorom konwentu, partnerom, sponsorom oraz osobom, instytucjom i firmom wspierającym w tym: Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Połańcu, Miasto i Gmina Połaniec, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Sklep Mtg – Youdeck.pl, Harcerski Klub Fantastyki z Mielca, Flippery.pl, Grawitacja, GryFiK, Stowarzyszenie Sabat Fiction  – Fest, Klub Gier Bitewnych KIEŁ, REBEL.pl, Centrum Gier BARD, Wydawnictwo Alter, Legendary Pixels, Restauracja Winnica, Pizza & Pub Sosny, ElTechCom – Krzysztof Kopeć, TomCar Połaniec.

Skip to content