Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Ferie minęły…

FERIE MINĘŁY SZYBKO WRAZ Z TOPNIEJĄCYM ŚNIEGIEM …..

Wraz z feriami odeszła zima pozostawiając miłe wspomnienia z zabaw na świeżym powietrzu. Zimowa aura i bogata feryjna oferta nie sprzyjała leniuchowaniu przed tv i komputerem. Nuda nie dokuczała tym, którzy dwa tygodnie spędzili aktywnie na zajęciach, warsztatach, w kinie, bibliotece, kręgielni, siłowni, salach sportowych i na basenie. Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespół Szkół w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna z filią w Ruszczy podczas zimowych ferii tętniły śmiechem i dobrą zabawą.

Jak co roku dyrektorzy i nauczyciele połanieckich szkół z zaangażowaniem włączyli się w akcję „Zima w mieście i gminie Połaniec 2016” organizując szereg rozgrywek sportowych, treningów umysłowych, zajęć przedmiotowych i ćwiczeń manualnych. Przez całe ferie uczniowie korzystali ze szkolnych bibliotek, świetlic, boisk, sal fitness i siłowni. Szeroki wachlarz możliwości sportowych i naukowych przyciągnął do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespołu Szkół w Połańcu oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy nie tylko uczniów danej placówki.

{phocagallery view=category|categoryid=412|limitstart=0|limitcount=5}

Podczas ferii nie próżnowała Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu i jej filia w Ruszczy. Dzieci brały udział w zabawach plastyczno-literackich i rywalizowały między sobą w turniejach planszówek i gier komputerowych. Rozgrywki wyzwalały niesamowite emocje i ducha walki zarówno w kąciku małego gracza jak i przy stolikach z grami strategicznymi. Interesujące spotkania z literaturą i poezją okraszone zajęciami artystycznymi miały swoich stałych zwolenników. Powstałe podczas zajęć prace zainspirowane zimowymi wierszami i opowiadaniami przez kilka miesięcy zdobić będą wnętrze obu bibliotek.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu zaproponował w czasie ferii godzinne zajęcia na basenie w kilku grupach wiekowych. Dzieci i młodzież z chęcią skorzystały z tej formy aktywnego wypoczynku w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Nie narzekali na brak atrakcji Ci, które w okresie ferii przychodzili do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. W harmonogramie zajęć każdy znalazł coś dla siebie. Czas wypełniony po brzegi artystycznie, muzycznie, filmowo i sportowo mijał bardzo szybko. Najliczniejszą grupę stanowili „mali artyści”, którzy dwa razy w tygodniu z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Powstałe prace już niedługo będzie można podziwiać podczas zimowej wystawy. Powodzeniem cieszyły się nowatorskie warsztaty dubbingowe i z tworzenia stron internetowych. Zajęcia z ratownictwa medycznego w ramach ferii poprowadzili strażacy z gminy Połaniec. Profesjonalnie z dużą cierpliwością tłumaczyli dzieciom i młodzieży zasady przywracania oddechu nieprzytomnej osobie oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach. Wśród propozycji dla dzieci w wieku szkolnym znalazły się warsztaty fotograficzne i Planszówki. Spotkanie z fotografią artystyczną i grami strategicznymi było niezapomnianą przygodą. Poprawność językową, twórcze myślenie oraz umiejętność tworzenia reportażu o Połańcu rozwijała w sobie młodzież podczas warsztatów dziennikarskich. Radość, zabawa i pozytywna rywalizacja towarzyszyła uczestnikom codziennych rozgrywek bowlingowych. Dwu godzinne mini zawody dostarczały silnych, sportowych emocji i szybko wyłoniły liderów w każdym wieku. Wśród propozycji feryjnych znalazły się również warsztaty muzyczne „ABC gitarowe dla początkujących”, zajęcia z języka rosyjskiego „Matrioszka” i zimowe karaoke na dużym ekranie. Energetyczna Zumba Kids każdego dnia dostarczała tanecznych przyjemności wyciskając z uczestników siódme poty. Podczas ferii na najmłodszych czekały zabawy animacyjne, plastyczne i taneczne, a 29 stycznia Bal Karnawałowy. Fantastyczna zabawa w rytm tanecznej muzyki, słodkie pyszności, niespodzianki od Mikołaja i malowanie buziek na długo pozostaną w pamięci najmłodszych uczestników. Prawdziwy bum przeżywało „Kino feryjne”. Na spotkanie z niezwykle przyjaznymi dinusiami oraz Barbie – Rockową Księżniczką przyszła rekordowa liczba ponad 500 małych kinomanów z rodzicami. Uczestnikom ferii w Centrum Kultury i Sztuki dopisywały humory, a opiekunowie, instruktorzy i dzieci spisali się na medal pozostawiając po sobie miłe wspomnienia.

Składamy serdeczne podziękowania dla: Publicznego Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespołu Szkół w Połańcu, Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy, Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu z filią w Ruszczy, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu za aktywne zaangażowanie się w Akcję „Zima w mieście i gminie Połaniec 2016”.

Skip to content