Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Truskawkowe Pożegnanie w Ruszczy

{phocagallery view=category|categoryid=437|imageid=14485|float=left}{phocagallery view=category|categoryid=437|imageid=14588|float=right}

Żywiołowe, artystyczne „Truskawkowe Sky” w wykonaniu dzieci z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu rozpoczęło coroczny festyn w Ruszczy. Licznie zgromadzona w cieniu parkowych drzew publiczność dużymi brawami reagowała na kolejne prezentacje zespołów wokalnych „Piano”, „Dimininento”, „Forte”, „Ok”, „Sweet”, „OJEJ”, tanecznych „Digress” i „Formacja Tańca Towarzyskiego”. Oficjalnego otwarcia imprezy uroczyście dokonała Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki – Joanna Juszczyńska Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski, sołtys sołectwa Ruszcza – Marian Machniak, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Piotr Żołądek, Starosta Powiatu Staszowskiego – Michał Skotnicki, Radna Rady Miejskiej w Połańcu – Joanna Witek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Lolo przy obecności Wice Starosty Powiatu Staszowskiego – Tomasza Fąfara, Radnego Powiatu – Jacka Nowaka, Radnych Rady Miejskiej w Połańcu –Zdzisława Kwiatkowskiego, Andrzeja Wawrzyńca i Izabeli Płonka, Skarbnika Gminy Połaniec Małgorzaty Żugaj i Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszczy – Piotra Janiszewskiego. Na festyn przybyli również przedstawiciele jednostek, prezesi i dyrektorzy firm z terenu gminy i powiatu, przedstawiciele sportu, oświaty, sołtysi, rady sołeckie, mieszkańcy, plantatorzy i rolnicy. Organizatorzy „Pożegnania z truskawką” w swoich wystąpieniach podziękowali plantatorom za ciężką, całoroczną pracę, gościom za przychylność i wsparcie działań na rzecz rozwoju gminy Połaniec, a życzenia udanej zabawy i dobrego humoru skierowali do wszystkich uczestników niedzielnego festynu. Podziękowania za zaproszenie, podtrzymywanie tradycji i trud pracy na roli oraz życzenia dobrej zabawy złożyli wszyscy obecni goście. Dużą niespodzianką i pierwszą truskawkową rozgrywką była konkurencja sprawnościowa, w której udział wzięli organizatorzy i goście: Poseł Anna Krupka, Radna Joanna Witek, Dyrektor CKiSz Joanna Juszczyńska, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Piotr Żołądek, Starosta Powiatu Staszowskiego – Michał Skotnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Lolo, Burmistrz Jacek Tarnowski. Zadaniem uczestników było trafić z wyznaczonego miejsca małą, gumową piłeczką do równie małej bramki. Konkurencja została bardzo pozytywnie odebrana przez publiczność, która brawami i okrzykami zagrzewała zawodników do walki. Uczestnicy konkurencji otrzymali kosze niespodzianki ufundowane przez państwo Edytę i Stanisława Szymańskich oraz wspaniałe rękodzieło artystyczne – truskawki.


 

Kolejną niespodzianką były 3 konkurencje sprawnościowe dla sołtysów i publiczności. Na przeciw siebie stanęły dwie silne drużyny. Po stronie sołtysów walczyli: Leokadia Gozdek z sołectwa Zdzieci Nowe, Elżbieta Łaszyca – Tursko Małe, Małgorzata Wójcikowska- Zrębin Jadwiga Kowynia – Ruszcza Kępa Elżbieta Janiec – Tursko Małe Kolonia i Bronisław Taras – Kamieniec. W składzie drużyny z publiczności znalazły się panie; Ela, Aneta i Justyna, pan Piotr, Norbert i Kamil. Zarówno jedna jak i druga drużyna wykazała się nie lada sprytem, szybkością i celnym okiem podczas slalomu z piłką, obierania i krojenia jabłka, układania koszyków na truskawki i „powrotu z plantacji truskawek”. Do walki o zwycięstwo i pierwsze miejsce zagrzewali sołtysów oraz drużynę z publiczności wierni kibice. Wyniki po trzech konkurencjach zaskoczyły wszystkich. Minimalna różnica w ostatecznym wyniku czasowym zagwarantowała obu drużynom I miejsce. Zadowoleni z siebie, choć lekko zmęczeni zawodnicy otrzymali z rąk Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacka Tarnowskiego, Przewodniczącym Rady Miejskiej – Stanisława Lolo, Radnej – Joanny Witek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki – Joanny Juszczyńskiej nagrody: pamiątkowe puchary, vouchery do gastronomii Dersław oraz narzędzia ogrodowe. Włodarze złożyli wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje za udział w truskawkowych konkursach. Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych; kolorowe dmuchańce, stoiska z zabawkami i kiermasze kusiły nie tylko dzieciaki, ale i dorosłych. Na wszystkie maluchy czekały kącik zabaw animacyjnych, mega klocki i baseniki do połowu rybek udostępnione przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu. Jak magnes przyciągały wesołe gry, konkurencje sprawnościowe i malowanie twarzy. Kącik zabaw przez cały czas trwania festynu pełen był dzieci w różnym wieku, radości i dobrej zabawy. Konkurencje ruchowe i kalabmury wymagały nie lada sprawności i logicznego myślenia, tym bardziej cieszyły zwycięstwa i otrzymane nagrody. Biesiadny program artystyczny w wykonaniu zespołów: Wajpak, Radius i Sidus z CKiSz umilił dalszą cześć niedzielnego popołudnia i zaostrzył apetyt na wieczorną zabawę ludową z zespołem Metis. Wszyscy młodzi wykonawcy za swoje znakomite występy otrzymali drobne upominki.

Truskawkowe pożegnanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Szkoda, że na następne będziemy musieli czekać cały rok.

{phocagallery view=category|categoryid=437|limitstart=0|limitcount=123}

Skip to content