Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Ten dzień był absolutnie wyjątkowy i wspaniały

25 FINAŁ WOŚP W POŁAŃCU

Orkiestra gra już ćwierć wieku

Ten dzień był absolutnie wyjątkowy i wspaniały

 

Pomaganie stało się czymś oczywistym; nauczyło nas rozglądania się naokoło i wspierania inicjatyw charytatywnych i potrzebujących.

Przeszło 120 tys. wolontariuszy w minioną niedzielę zbierało środki na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Orkiestra grała w całej Polsce i poza jej granicami. Graliśmy i MY.

Na terenie naszej gminy już kilka dni przed finałem rozpoczęło się orkiestrowe granie. Przez cały tydzień placówki oświatowe z Gminy Połaniec poprzez licytacje, loterie i inne sportowo- artystyczne atrakcje zbierały pieniądze na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W dzień Finału 15 stycznia od godz. 8.00 rano na ulice gminy Połaniec wyruszyło 54 wspaniałych wolontariuszy ze specjalnie oznakowanymi i zaplombowanymi puszkami WOŚP. Jak co roku Mieszkańcy Miasta i Gminy Połaniec hojnie wsparli akcję bijąc ubiegłoroczny rekord. W puszkach wolontariuszy łącznie z licytacjami i imprezami szkolnymi znalazło się 26 683,15 zł!!! Na zmarzniętą młodzież i dzieci czekał w Centrum Kultury i Sztuki poczęstunek. ufundowany przez sponsorów i darczyńców.

{phocagallery view=category|categoryid=450|limitstart=0|limitcount=5}

Tego dnia kto miał ochotę mógł wziąć również udział w specjalnie na tą okazję zorganizowanym Wielkoorkiestrowym biegu.


 

{phocagallery view=category|categoryid=450|limitstart=5|limitcount=5}

Od godziny 16.00 Centrum Kultury i Sztuki tętniło Orkiestrowym Graniem.

Było na co popatrzeć….. Na scenie wystąpiło przeszło 180 dzieci i młodzieży. Tych co znają każdą deskę naszej sceny i tych, którzy tego dnia zadebiutowali na nich po raz pierwszy. Rodzice i opiekunowie z niecierpliwością czekali na popisy „swoich małych artystów”. Sala widowiskowa pękała w szwach, a każdy występ kończył się zasłużonymi brawami.

{phocagallery view=category|categoryid=450|limitstart=10|limitcount=10}

Wrażenia artystyczne mieszały się z dobrą zabawą podczas licytacji. Pod młotek poszło prawie 90 przedmiotów i gadżetów przekazanych do sprzedaży przez osoby prywatne, firmy, instytucje, stowarzyszenia, regionalnych artystów i anonimowych darczyńców.

{phocagallery view=category|categoryid=450|limitstart=20|limitcount=10}

W trakcie popołudniowej sprzedaży zacięcie licytowali przedmioty zarówno mieszkańcy, przedstawiciele firm i instytucji jak i władze powiatu staszowskiego – Starosta Michał Skotnicki oraz Burmistrz naszej gminy Jacek Tarnowski z Przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Lolo i radnymi. Nowych nabywców znalazły rzeźby i płaskorzeźby Józefa Reguły, Wojciecha Reguły, Konstantego Michorowskiego i Elżbiety Kot, prace podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu – Joanny Staniszewskiej, Anny Pochroń, Wojciecha Drzazgi oraz prace kadry i podopiecznych Hostelu „Wspólnota” w Połańcu. Dużym powodzeniem cieszyły się gadżety z logo Połańca ( teczki biznesowe, pluszowe misie, zestaw promocyjny) oraz obrazy autorstwa Jana Żukowskiego przekazane przez Miasto i Gminę Połaniec. Swoich nabywców znalazły także gadżety promocyjne Powiatu Staszowskiego i grafika Józefa Juszczyka przekazane przez Starostwo Powiatowe w Staszowie, gadżety z logo LGD Dorzecze Wisły przekazane przez LGD Dorzecze Wisły, gadżety z logo Banku Spółdzielczego, przekazane przez BS w Połańcu. Ponad to rękodzieło artystyczne wykonane przez Annę Adamczak, Marzenę Kwiatkowską, Katarzynę Kępińską – Kowalik, Małgorzatę Kurgan, Alinę Strojnowska, Bogusławę Mas, Ludmiłę Karpową, szydełkowe serwety, rękodzieło artystyczne przekazane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „ Z tradycją w nowoczesność” i Stowarzyszenie „Działaj z Energią”. Na orkiestrowej licytacji prym wiodły gadżety z czerwonym serduszkiem, które jak co roku cieszyły się dużym powodzeniem. Tradycyjnie już nie zabrakło publikacji Towarzystwa Kościuszkowskiego i książek ufundowanych przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Połańcu. Licytację wzbogacił voucher dla 6 osób na obiad z deserem i kawą przekazany do licytacji przez Klubokawiarnię Mięta Cafe. Na niedzielnej licytacji nie zabrakło gadżetów sportowych: piłka do siatkówki i piłka nożna z autografem Otylii Jędrzejczak, przekazane przez Publiczne Gimnazjum w Połańcu, kalendarz sportowy i album Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio 2016 przekazany przez Jakuba Kaczmarczyka.

Najwyższą kwotę w trakcie orkiestrowej sprzedaży osiągnęła grafika „Pałac Dzięki w Wiązownicy Kolonii” Józefa Juszczyka (750zł), zegar ścienny WOŚP (550zł), rzeźba „Żyd z workiem” z logo WOŚP Wojciecha Reguły (450zł). Łączna kwota 9875 zł!! uzyskana w trakcie sprzedaży gadżetów i przedmiotów po raz kolejny nas zaskoczyła udowadniając, że nasz społeczność ma wielkie serce.

{phocagallery view=category|categoryid=450|limitstart=30|limitcount=10}

W trakcie Wielkiego Finału w CKiSz można było również nabyć prace dzieci z koła plastycznego „Tęcza” warsztatów rękodzielniczych. Na wszystkich, którzy dzielnie wspierali akcję czekała gorąca porcja barszczyku i żurku, którą zagwarantowała Restauracja „Dersław” i Restauracja „Winnica”. Symboliczna złotówka za porcję to z pozoru niewielka cegiełka, mająca jednak wielką siłę. Sprzedaż wzbogaciła ogólną kwotę o 958,10 zł.

Akcję pięknie wsparły lokalne firmy, przedsiębiorcy, instytucje i osoby prywatne. Na konto Sztabu WOŚP wpłynęły darowizny na sumę 2 000 zł

Podsumowując:

  • Wolontariat w tym sprzedaż gadżetów i imprezy szkolne w placówkach oświatowych –26 683,15 zł

– Publiczne Gimnazjum w Połańcu – 5 660,44

Zespół Szkół w Połańcu – 5 094,61 zł

– Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy – 4 940,40 zł

– Szkoła Podstawowa w Połańcu – 3 463,40 zł

– Żłobek Kraina Malucha i Publiczne Przedszkole w Połańcu z filiami – 3 396,34 zł

– Szkoła Podstawowa w Zrębinie – 1 849,27 zł

– Centrum Kultury i Sztuki – 2 278,69 zł

wpłaty na rzecz WOŚP 2 000 zł

– licytacja i sprzedaż w CKiSz podczas XXV Finału – 10 833, 10 zł

 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli tegoroczną akcję WOŚP w Połańcu, a bez których jej zorganizowanie nie byłoby możliwe:

Ofiarodawcom i darczyńcom: Miasto i Gmina Połaniec, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy w Połańcu, Lokalna Grupa Działania „ Dorzecze Wisły”, Klubokawiarnia Mięta Caffe, Towarzystwo Kościuszkowskie, Warsztat Terapii Zajęciowej, Centrum Kultury i Sztuki, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu, Publiczne Gimnazjum w Połańcu, Hostel „Wspólnota” w Połańcu, Restauracja Winnica, Konstanty Michorowski,  Józef Reguła, Wojciech Reguła, Marzena Kwiatkowska, Anna Adamczak, Ludmiła Karpowa, Katarzyna Kępińska – Kowalik, Iwona Damm, Małgorzata Kurgan, Bogusława Mas, Alina Strojnowska, Jakub Kaczmarczyk, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „Z tradycją w nowoczesność”, Stowarzyszenie „Działaj z Energią”, anonimowi darczyńcy, Piekarnia „Zdrowiej” Paweł Chałoński, Sklep Ogólnospożywczy „Cytrusek” – Józef Eliasz, Piekarnia „Rożek” Tomasz Ryjo, Hurtownia Artykułów Chemiczno – Przemysłowych Alicja, Adaś Restauracja „Winnica”, Restauracja „Dersław”.

Instytucjom i osobom wspierającym: Komisariat Policji w Połańcu, Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z filiami, Publiczna Szkoła Podstawowa w Połańcu, Publiczne Gimnazjum w Połańcu, Zespół Szkół w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zrębinie, Basi i Sebastianowi Szweda.

Przedsiębiorcom, firmom i osobom prywatnym za wpłaty na rzecz WOŚP;

Automatyka Połaniec S.C., Apteka Ryszarda Szerłomska, Karol Piwowarski, Joanna Kierys – Puto, Przemysław Opieliński.

 

Wielkie brawa dla niezawodnych wolontariuszy i ich opiekunów, którzy dzielnie kwestowali na ulicach miasta i gminy Połaniec przemierzając dziesiątki kilometrów.

 

Gorąco dziękuję wszystkim gościom i mieszkańcom naszego miasta i gminy którzy wsparli ogólnopolska zbiórkę. Tym którzy uczestniczyli w aukcji gadżetów i tym którzy zapełniali puszki kwestujących wolontariuszy. Zebrane pieniądze podczas finału jak i wcześniejszych wydarzeń stanowią ogromny dar serca wszystkich Państwa i zasilą konto 25 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziękuję instruktorom, dzieciom, młodzieży za zachwycające występy, które zgromadziły tyle publiczności, pracownikom CKiSz za organizację oraz Paniom ( w tym wolontariuszom Halince, Renacie, Krysi) które liczyły te wszystkie pieniądze.

Duże podziękowania wszystkim dyrektorom placówek i nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i zorganizowanie wewnętrznych sprzedaży i wielu ciekawych imprez.

Za nami 25 Finał WOŚP w Połańcu. W tym roku dzięki Waszej hojności, udało się nam zebrać kwotę w wysokości 39 516,25 zł PLN. Kwota ta w całości zostanie przekazana na konto Fundacji WOŚP.

 

LISTA WOLONTARIUSZY

 

Nazwisko

Imię

Zebrana kwota

Adamczak

Agnieszka

381,75 zł

Banaś

Weronika

403,54 zł

Bandziarowska

Joanna

338,66 zł

Brudkiewicz

Agata

178,93 zł

Brzostowicz

Patrycja

338,66 zł

Brzostowicz

Katarzyna

256,34 zł

Brzostowicz

Aneta

352,58 zł

Chajska

Gabriela

297,97 zł

Chmielowiec

Natalia

434,89 zł

Czaja

Patrycja

308,72 zł

Czosnek

Bartłomiej

514,54 zł

Ćieślikowska

Paulina

475,82 zł

Fąfara

Ewelina

337,09 zł

Gad

Mirosława

1 264,01 zł

Grabowska

Katarzyna

337,09 zł

Idzik

Weronika

273,40 zł

Jaskuła

Kamila

216,24 zł

Kobos

Wioletta

420,66 zł

Konat

Kamil

591,90 zł

Kosowicz

Artur

963,56 zł

Kotlarz

Oliwia

475,83 zł

Kotlarz

Dominika

514,53 zł

Kwapisz

Marlena

645,00 zł

Legawiec

Natalia

273,40 zł

Maćkowska

Paulina

353,92 zł

Mazur

Eryk

318,47 zł

Michorowska

Katarzyna

745,05 zł

Moryto

Monika

1 333,74 zł

Mrówka

Anna

937,66 zł

Nadrowski

Paweł

866,41 zł

Nepelska

Natalia

185,87 zł

Pawłowska

Karolina

547,93 zł

Podsiadło

Zuzanna

994,29 zł

Przekota

Natalia

273,40 zł

Ptak

Klaudia

256,34 zł

Skowron

Monika

318,47 zł

Sowińska

Joanna

420,65 zł

Sroka

Kamila

1 272,75 zł

Strzałka

Patrycja

745,05 zł

Swatek

Gabriela

126,95 zł

Szeliga

Paulina

216,98 zł

Szewczyk

Oliwia

1 475,32 zł

Szweda

Dominika

725,91 zł

Szweda

Sebastian

42,38 zł

Szywała

Magdalena

403,54 zł

Śmiszek

Joanna

216,24 zł

Walczyk-Konat

Małgorzata

190,00 zł

Wieczorek

Wiktoria

1 533,13 zł

Wolanin

Wiktoria

456,99 zł

Zalaś

Michał

120,09 zł

Ziętarska

Wioletta

534,68 zł

Żyła

Julia

475,83 zł

Dziękuję wszystkim!

Nie tylko za zaangażowanie i za to, że nigdy nie odmawiacie pomocy, ale także za życzliwość, wyrozumiałość i uśmiech. Jesteście wspaniali!!!

 

Szef Sztabu WOŚP

Joanna Juszczyńska

{phocagallery view=category|categoryid=450|limitstart=40|limitcount=30}

Skip to content