Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

„Wiosenne spotkanie z humorem”

26 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyło się ” Wiosenne spotkanie z humorem”. Było to już trzecie tego typu spotkanie z mieszkańcami Miasta i Gminy Połaniec, tym razem w wieku 63 – 65 lat. Organizatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Przewodniczący Rady Miejskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. W programie nie zabrakło ciekawych rozmów, uchwyconych w obiektywie starych i nowych zakątków Połańca i wiele humoru. Zarówno uczestnicy ŚDS jak i młodzież z CKiSz artystyczne występy przygotowali na wesoło. W programie „Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa” uczestnicy ŚDS odegrali żartobliwe scenki i wykonali kilka wesołych piosenek. Młodzież z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu pod kierunkiem Pani Marzeny Drożdżowskiej zaprezentowała w formie kabaretowego programu „Samo życie” czyli odwieczną walkę płci. Z góralskim przytupem zaprezentowała się również grupa taneczna pod kierunkiem Pani Weroniki Koziarz – Dygulskiej. Po części artystycznej przyszedł czas na ciekawą w przyjemnej i lekkiej atmosferze dyskusję o życiu, rozwoju i przyszłości.

{phocagallery view=category|categoryid=445|limitstart=89|limitcount=5}

 

Spotkanie wniosło wiele pozytywnych emocji. Zarówno artyści jak i zaproszeni mieszkańcy bawili się znakomicie. I o to właśnie chodziło. Podopieczni ŚDS, mocno zaangażowani w występ byli szczęśliwi, że ich prezentacja podobała się publiczności. Takie spotkania są dla nich niezwykłym przeżyciem. Na tą „niezwykłość” ta składa się jakże potrzebna terapia oraz integracja społeczna. Sztuka okazuje się tu wychodzić z pomocą i daje dowody, że im także może się udać.

Czy tego typu spotkania są potrzebne? Odpowiedź jest prosta – tak To okazja do współpracy, wyjścia z domów, spotkania z innymi osobami, integracji społecznej i międzypokoleniowej. Wspomnienia po „Wiosennym spotkaniu z humorem” zostaną na długo w pamięci wszystkich obecnych tego dnia w Centrum Kultury i Sztuki.

Skip to content