Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Kolejny sezon zakończony

{phocagallery view=category|categoryid=445|imageid=15934|float=left} {phocagallery view=category|categoryid=445|imageid=15935|float=right}

ZAKOŃCZYLIŚMY KOLEJNY SEZON

„MUZYCZNYCH SPOTKAŃ PRZY FONTANNACH”

Minął siódmy sezon „Muzycznych spotkań przy fontannach”. Był taniec, muzyka i śpiew. A każdy zespół i występ spotykał się z ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności. Muzyczne spotkania to idealny przykład na potwierdzenie starego powiedzenia, że „muzyka łączy ludzi scalając pokolenia”. Sierpniowe niedziele na Placu Uniwersału Połanieckiego upłynęły w rozrywkowo – tanecznej atmosferze. Jako pierwszy zagrał zespół LASER prezentując wybuchową mieszankę znanych, łatwo wpadających w ucho hitów. Disco – polowymi kawałkami i niezwykłą energią sceniczną zespół bardzo szybko zjednał sobie publiczność. W kolejnym tygodniu najgorętsze, polskie przeboje muzyki pop i dance zagrał i zaśpiewał zespół METIS. Grupa pokazała świetną, muzyczną mieszankę czystego brzmienia i znakomitych aranży. Zespół STASZICÓWKA BAND z Zespołu Szkół im. Staszica w Staszowie pod batutą Pana Andrzeja Stawińskiego zabrał słuchaczy w podróż po świecie dźwięków polskich i światowych hitów. Mocne, charakterne granie i ujmujący, kobiecy wokal Marii Magdziarz na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Tego popołudnia publiczność została muzycznie dopieszczona. Występ zespołu SIDUS z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu poruszył najdelikatniejsze struny ludzkich emocji czarując muzyką i głosem. Miła dla ucha, choć krótka prezentacja w pełni oddała pasję naszych wokalistek.

 

 

Zakończeniem cyklu „Muzycznych spotkań przy fontannach” była artystyczna prezentacja grup i zespołów działających w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Nasza młodzież wręczyła zgromadzonej widowni bukiet muzycznych niespodzianek. Występy w sali widowiskowej CKiSz zaczęły się od machnięcia batutą. Wspaniały koncert z pełnym profesjonalizmem zagrała MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA z kapelmistrzem Panią Joanną Dryką. Był to pierwszy od kilku miesięcy występ 15 osobowej orkiestry, złożonej z młodych ludzi, których łączy pasja i wspólne odkrywanie tajemnic dźwięków. Z ludowym przytupem zagrała KAPELA „NIECKA POŁANIECKA” pod batutą Pana Andrzeja Stawińskiego. Szczypta folkloru i ludowizny w połączeniu z energią wokalistek nie pozwalała usiedzieć w miejscu. Podczas tego popołudnia niczym w kalejdoskopie zmieniało się natężenie, charakter i styl muzyki. Było marszowo, ludowo i popowo. Spontanicznie i z humorem, teatralnie i z odwagą znakomicie zaprezentował się zespół WAJPAK. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania bowiem dla tej grupy przyjaciół nie ma trudnych, artystycznych wyzwań. Z uśmiechem, świetnie zaprezentował się w mini koncercie zespół RADIUS. Wokalistki tej grupy tworząc klimat lat 70 przeniosły publiczność w sentymentalną podróż z największymi przebojami Anny Jantar. Obydwa nasze zespoły przygotowywane są przez Panią Marzenę Drożdżowską. Pełni prezentacji artystycznych dopełniły występy formacji tanecznych DIGRESS pod kierunkiem Pani Weroniki Koziarz- Dygulskiej. Dwa, jakże różne układy pokazały spektrum możliwości jakie daje interpretacja muzyki za pomocą ruchu, mimiki i choreografii.

Dziękujemy Państwu za wspólnie, mile spędzony letni sezon „Muzycznych spotkań przy fontannach”. To było niezwykłe emocjonujące, artystyczne doświadczenie.

Na sezon jesienno- zimowy zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki. Szykujemy wiele ciekawych niespodzianek.

Do zobaczenia!!

Galeria zdjęć…https://www.facebook.com/ckiszpolaniec

Skip to content