Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Było głośno, radośnie i kolorowo…

Wesoły Korowód - baner

 

Było głośno, radośnie i kolorowo…

 

….artystyczny korowód Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu przeszedł ulicami miasta zabierając wszystkich po drodze na muszlę koncertową. Wydarzeniu towarzyszyła niesamowita dziecięca energia i radość.

Na muszli koncertowej jak przystało na zakończenie roku kulturalnego odbyły się prezentacje muzyczne, taneczne i wokalne. Na scenie zaprezentowało się ponad 200 wykonawców w różnym wieku. Zaśpiewało 9 grup wokalnych prowadzonych przez Panią Marzenę Drożdżowską, byli również soliści i duety. Zatańczyły najmłodsze grupy Modraszki i Świetliki prowadzone przez Panią Joannę Białą Wilk oraz Trzpioty – grupa Pani Joanny Pietras. Choreografie z tańca współczesnego z elementami hip hopu dla wszystkich Digressów przygotowała Joanna Strojna. W popisowej salsie zatańczyła grupa prowadzona przez Pana Łukasza Midurę. Swoje 5 minut miała również Kapela „Niecka Połaniecka” pod batutą Pana Andrzeja Stawińskiego i instrumentaliści. Utwory na akordeon, pianino, gitarę i keyboard młodzi muzycy przygotowali pod kierunkiem Pana Jarosława Kobrynia i Piotra Arczewskiego.

Bardzo cieszy fakt, że pośród wielu obowiązków dzieci i młodzież znajdują czas również na zajęcia dodatkowe, nieobowiązkowe, że tak chętnie i licznie korzystają z oferty Centrum Kultury i Sztuki. Dlatego wszyscy młodzi artyści, którzy przez cały rok brali udział w realizacji najróżniejszych, kulturalnych działań, reprezentowali instytucję i Gminę Połaniec oraz angażowali się w duże przedsięwzięcia artystyczne CKiSz współtworząc musicale i widowiska z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jacka Tarnowskiego oraz Dyrektor CKiSz Joanny Juszczyńskiej otrzymali nagrody i wyróżnienia. Miłym akcentem były gratulacje, słowa uznania i życzenia dalszych sukcesów, które padły z ust gości: Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marka Szczepanika i Starosty Powiatu Staszowskiego Michała Skotnickiego.

Zakończenie w nowej formule okazało się strzałem w 10. I choć na kolorową dyskotekę trzeba było czekać do wieczora humory dopisywały każdemu. Gdy Dyrektor CKiSz dała sygnał do rozpoczęcia szalonej dyskoteki, w jednej sekundzie muzyka wypełniła przestrzeń i różne barwy tęczy. W tamtym momencie liczyła się tyko dobra, energetyczna zabawa.

Podsumowując słowami uczestników – „było fantastycznie, czadersko i niesamowicie”.

W tak nietypowy sposób udało się zakończyć rok kulturalny 2017/2018. Zapisy na zajęcia już we wrześniu. Zapraszamy!!

 

{phocagallery view=category|categoryid=508|limitstart=0|limitcount=5}

{phocagallery view=category|categoryid=508|limitstart=19|limitcount=10|imageordering=9}

{phocagallery view=category|categoryid=508|limitstart=5|limitcount=10}

 

Pełna galeria

 

Skip to content