Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

SOŁECKIE WYDARZENIA KULTURALNE – TRUSKAWKA 2018

 

Truskawka - Działaj z Energią

 

 

SOŁECKIE WYDARZENIA KULTURALNE – TRUSKAWKA 2018

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=512|imageid=17606}

Czego tam nie było, co tam się nie działo! W sobotę, 7.07, w Ruszczy odbyła się impreza kończąca sezon truskawkowy w gminie Połaniec. Słoneczna pogoda, urocza sceneria i piękny park w Ruszczy przy niebawem już zrewitalizowanym dworku mobilizowała wszystkich do wyjścia z domu. Najmłodszych tradycyjnie przyciągały dmuchańce i strefy zabaw. Na placu znalazła swoje miejsce gastronomia i stoisko z rękodziełem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „Z tradycją w nowoczesność” z Maśnika. Wspomnieć należy jeszcze o namiocie charytatywnym – DLA MONIKI i degustacyjnym przygotowanym przez Zajad Promyk z Połańca. Pod namiotami same pyszności: ciasta, kompot, bułeczki, knedle i pierogi oczywiście wszystko z truskawek. Degustacja była bezpłatna choć połączona z prośbą o wrzucenie datków do puszki dla chorej Moniki. Na placu znalazło się również miejsce dla Obozu Kosynierów z Połańca. Podczas truskawkowej imprezy nie zabrakło punktu informacyjno doradczego dotyczącego uprawy truskawek, ochrony roślin i zagadnień rolniczych.

{phocagallery view=category|categoryid=512|limitstart=0|limitcount=5}

{phocagallery view=category|categoryid=512|imageid=17607}
Z przytupem, głośną muzyką, wesołym śmiechem bawili się mali i duzi mieszkańcy gminy. Wszyscy mogli posłuchać zespołów wokalnych i kapeli, popatrzeć na tańczących, zagryźć słodki poczęstunek, czy też po prostu bawić się i tańczyć. Zwłaszcza dzieci bez kompleksów i z radością uczestniczyły w zabawach, a zachęcani przez animatorów bardzo chętnie wciągały rodziców i opiekunów do tanecznego koła. Wciągnięci przez roześmiane dzieci do wspólnej zabawy zostali również Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Tarnowski i Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Joanna Juszczyńska.

 

{phocagallery view=category|categoryid=512|imageid=17624}
Na ludowo zagrała Kapela „Niecka Połaniecka”. Pod czujnym okiem i uchem Pana Andrzeja, zmagając się z instrumentami; śpiewająco rozpoczęła imprezę. Kolejno wystąpiły dziewczyny z zespołów wokalnych: Wajpak, Sidus i Radius prowadzonych przez Panią Marzenę. I tutaj było naprawdę dobrze! Z niezwykłym wdziękiem i zaangażowaniem; tańcząc i śpiewając zaprezentowały program „Raz na ludowo” oraz swój folkowy repertuar. A gdy na parkiecie pojawiły się pierwsze, tańczące pary, zabawa ruszyła na całego. Miło było patrzeć i słuchać młodych wokalistów, którzy w widoczny sposób cieszyli się tym co robią – czuć było po prostu dobrą energię.

 

{phocagallery view=category|categoryid=512|imageid=17639}
Dobrą energię przekazali również wszystkim uczestnikom Sołeckich Wydarzeń Kulturalnych: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Tarnowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Józef Cichoń, Radna Rady Miejskiej Joanna Witek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Joanna Juszczyńska oraz Sołtys sołectwa Ruszcza Marian Machniak. Ze sceny popłynęły serdeczne podziękowania oraz życzenia udanej zabawy i wypoczynku w przyjaznej atmosferze.

Jak wspomnieliśmy, w czasie imprezy trwała akcja charytatywna. Były zbierane pieniądze dla Moniki, która zmaga się z ciężką chorobą. Dla Niej i w Jej imieniu był przygotowany wielki tort w kształcie truskawki, który….został zjedzony w kilka chwil. Wyglądał naprawdę okazale i smakowicie, więc nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania. Innych frykasów też było dużo: ciasteczka, placki, różnego rodzaju wypieki i przysmaki kulinarne – oczywiście, temat przewodni to truskawka! Wszystko było dostępne bezpłatnie i w dużych ilościach.

Około godziny 20.00 na scenę wszedł zespół Deluxe Band, który zawładnął parkietem i jego tancerzami. Było mega energetycznie, folkowo i żywiołowo. Były również wolne, idealne do przytulania, spokojne muzyczne kawałki. Zabawa trwała do bardzo późnych godzin nocnych i… to był naprawdę udany dzień i bardzo udane zakończenie sezonu truskawkowego.

Organizatorem było: Stowarzyszenie „DZIAŁAJ Z ENERGIĄ”,

Współorganizatorem: Miasto i Gmina Połaniec, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz Sołectwo Ruszcza.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację tego wydarzenia!!!

Sołeckie Wydarzenia Kulturalne – Truskawka zostały zrealizowane w ramach grantu „CYKL FOLKOWYCH DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH” finansowanego w ramach projektu “Kultywowanie dziedzictwa kulturowego na obszarze Lokalnej Grupy Działania – Dorzecze Wisły” realizowanego w ramach Przedsięwzięcia nr 1.2.3 Kultywowanie dziedzictwa kulturowego regionu w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania – Dorzecze Wisły (RLKS), Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 

{phocagallery view=category|categoryid=512|limitstart=40|limitcount=15}

 

Pełna galeria

Skip to content