Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

WAKACJE, WAKACJE I PO WAKACJACH …..

Wakacje … to najbardziej lubiona przez wszystkich uczniów część roku

{phocagallery view=category|categoryid=514|imageid=17823|float=left}

Znakomita zabawa, świetne atrakcje i emocjonujące przeżycia tak wspominają udział w akcji „Wakacje w mieście i gminie Połaniec 2018” jej uczestnicy. I nie ma w tym nic dziwnego. Hitem tegorocznych wakacji były wycieczki zorganizowane przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Miasto i Gminę Połaniec. Łącznie ponad 200 dzieci i młodzieży w różnym wieku, wzięło udział w 3 wycieczkach do Parku Rozrywki „Energylandia”, wyjeździe do Świętokrzyskiej Polany i na basen. Z każdego wyjazdu dzieciaki wracały uśmiechnięte, pełne energii, wrażeń i pozytywnych emocji. Atrakcją, która spotkała się z równie dużym zainteresowaniem były rozgrywki w Laser Strike toczone na muszli koncertowej i Współczesna Rekonstrukcja Kościuszkowska – paintball, która rozegrała się na Kopcu Kościuszki. Oba działania zrealizowane zostały wspólnie ze Stowarzyszeniem „DZIAŁAJ Z ENERGIĄ”w ramach projektów społecznych. Łączna liczba, w której udział wzięło ponad 130 dzieci i młodzieży świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu zespołowymi grami strategicznymi; wymagającymi dobrej współpracy, koordynacji, planowania i zaangażowania wszystkich uczestników.

Wśród wakacyjnych propozycji, każdy mógł wybrać coś dla siebie…. Na wysokich obrotach pracowała w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu pracownia plastyczna, kręgielnia, kino i sala wokalna. Najmłodsi zgodnie z tradycją co tydzień spotykali się na placach zabaw. Duża grupa dzieciaków na każdym z placów zarówno w mieście jak i w sołectwach to dowód na to, iż działania animacyjne nigdy się nie nudzą i nie wychodzą z mody. Podobnie jak warsztaty artystyczne. Efekty zajęć plastycznych można obejrzeć na zorganizowanej wystawie po wakacyjnej. Piękne kwiaty, lalki, gitary i inne „małe, amatorskie dzieła sztuki” cieszą oko wywołując jednocześnie uśmiech i podziw wśród oglądających. Wakacyjne warsztaty filmowe, spotkania z planszówkami i pokój Escape Room okazały się dobrą zabawą i niezłym sposobem na zabicie wakacyjnej nudy. Pomimo upału również kino „Impresja” pełne było młodych kinomanów, którzy z wypiekami na twarzy kibicowali swoim animowanym bohaterom. W naszym terminarzu znalazły się propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Czas wolny dzieci i młodzież spędzała równie aktywnie na zajęciach w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu i jej filii w Ruszczy, salach gimnastycznych w Zespole Szkół w Połańcu, na zewnętrznych basenach OSiR oraz wycieczce rowerowej zorganizowanej przez Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy. Mamy nadzieję, że aktywnie spędzone wakacje były wspaniałym przygotowaniem do nauki i pracy.

Choć wakacje pozostają już w sferze wspomnień nasze drzwi nadal stoją otworem.

Czekamy na młodszych i starszych; lubiących kino i kręgle, pasjonujących się tańcem i śpiewem, odnajdujących się w świecie plastyki i sztuki, szukających swojej muzycznej i teatralnej drogi. Czekamy na wszystkich i każdego z osobna.

Do zobaczenia w Centrum Kultury i Sztuki !!

Dziękujemy wszystkim: sponsorom, firmom i instytucjom wspierającym za pomoc, zaangażowanie i pracę na rzecz dzieci.

{phocagallery view=category|categoryid=514|limitstart=0|limitcount=5}

{phocagallery view=category|categoryid=514|limitstart=5|limitcount=90}

 

Skip to content