Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

NA FOLKOWĄ NUTĘ PRZY FONTANNACH …..

NA FOLKOWĄ NUTĘ PRZY FONTANNACH …

Piękny, urokliwy rynek z fontannami, zieleni i muzyka to idealne połączenie. Wie o tym Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, które od ośmiu lat organizuje „muzyczne spotkania”. Miniony sezon był wyjątkowy; zagrany żywiołowo „Na folkową nutę przy fontannach”. Zrealizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem „DZIAŁAJ Z ENERGIĄ”, które na ten cel pozyskało środki z Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego „Kultywowanie dziedzictwa kulturowego regionu na obszarze Lokalnej Grupy Działania – Dorzecze Wisły” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Przez dwa, wakacyjne miesiące czuć było ludowiznę i biesiadne granie.

 

{phocagallery view=category|categoryid=515|limitstart=6|limitcount=5}

W niedzielne popołudnia słuchaczy rozweselały skoczne oberki i wesołe, ludowe przyśpiewki grane przez świętokrzyskie i podkarpackie kapele. A gdy na rynku w Połańcu zagrały „Staśki”, „Jędrzej”, „Padwianie” i „Ponidzie” nogi same rwały się do tańca, a dłonie do klaskania. Muzycy grali od serca z pasją; żywiołowo i radośnie. Harmonię pięknych ludowych utworów podkreślały swoim brzmieniem skrzypce, kontrabas i akordeon. Folkowo – biesiadny klimat pasujący do letnich wieczorów stworzyły muzycznie, kolejne 5 zespołów: Deluxe Band, Project Band, Oscar, Pauza Band i Lesioki. Była to wybuchowa mieszanka znanych, łatwo wpadających w ucho hitów i disco polowych kawałków. Mocne, rockowe brzmienie przeplatało się z popową nostalgią i ludową energią. A każdy występ spotykał się z ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonych słuchaczy. Prezentacje zespołów wokalnych Wajpak, Radius i Sidus działających w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu pod kierunkiem Pani Marzeny Drożdżowskiej towarzyszyły występom zespołów wzbogacając artystycznie kolejne, folkowe spotkanie. Nasze wokalistki za każdym razem poruszały najdelikatniejsze struny ludzkich emocji. Podczas ostatniego, wrześniowego muzykowania zagrała swój kolejny, profesjonalny koncert Młodzieżowa Orkiestra Dęta z CKiSz. Wspólna pasja tej grupy młodzieży przekłada się na coraz wyższy poziom orkiestrowego grania.

Dziękujemy Państwu za wspólnie, mile spędzony ósmy sezon muzykowania „Na folkową nutę przy fontannach”. To było niezwykłe emocjonujące, artystyczne doświadczenie.

Na sezon jesienno- zimowy zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki. Szykujemy wiele ciekawych niespodzianek.

Do zobaczenia!

{phocagallery view=category|categoryid=515|limitstart=48|limitcount=15}

Pełna galeria

Skip to content