Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

WSPÓŁCZESNA REKONSTRUKCJA KOŚCIUSZKOWSKA – PAINTBALL

WSPÓŁCZESNA REKONSTRUKCJA KOŚCIUSZKOWSKA – PAINTBALL

Historyczny paintball za nami… To było niesamowite spotkanie. Z jednej strony ciekawa, kościuszkowska historia z rekwizytami z drugiej wspólne tworzenie planu bitwy i nowoczesna forma rozgrywek. Połączenie z pozoru niemożliwe w tym przypadku sprawdziło się w 100%. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści o toczonych przez Kościuszkę potyczkach z Moskalami, oglądała rekwizyty i chętnie przymierzała stroje. Nie mniej ciekawym zajęciem było opracowywanie planu bitwy, bo każdy z uczestników chciał by właśnie jego pomysł został zrealizowany. Tuż przed pierwszą rozgrywką emocje w obu drużynach sięgały zenitu. Nic dziwnego do walki stanęli Moskale i Kosynierzy. Zacięte potyczki na kulki wypełnione farbą toczyły się w pobliżu Kopca Kościuszki, legendarnym miejscu ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie. Nie obyło się bez kilku siniaków, lecz nikt się nie skarżył. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwali profesjonaliści z Sport & Fun i członkowie Stowarzyszenia „DZIAŁAJ Z ENERGIĄ”.

{phocagallery view=category|categoryid=516|limitstart=0|limitcount=5}

Całe wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „…Sami nie wiemy, co posiadamy – odkrywamy swoje miasto”, na którego realizację Stowarzyszenie „DZIAŁAJ Z ENERGIĄ” otrzymało dofinansowanego ze środków  Województwa Świętokrzyskiego.
Przed nami kolejne działania w ramach projektu. Już 28 września zapraszamy do udziału w Historycznej Grze Terenowej na terenie Połańca.

{phocagallery view=category|categoryid=516|limitstart=39|limitcount=15}

Pełna galeria

Skip to content