Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ…

30 Lat CKiSz

30 lat działalności Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu… To dużo, czy mało? Każdy sam  odpowie sobie na to pytanie. Dla pracowników byłych i obecnych to kawałek historii ich życia. Dla naszych grup wokalnych, tanecznych, teatralnych i muzycznych; dzieci, młodzieży to dom pełen artystycznych wspomnień; pierwszych sukcesów i porażek. Dla odbiorców to miejsce kulturalnych doznań i relaksu.  Przez 30 lat Centrum Kultury i Sztuki zmieniało swoje oblicze i ofertę. Dziś to artystyczne centrum życia Połańca i całej gminy. Miejsce spotkań wszystkich z pozoru odległych sobie grup: dzieci i seniorów, wykształconych
i uczących się, tworzących sztukę i jej odbiorców. Wszyscy razem piszą piękną historię tego miejsca, zostawiając tu kawałek siebie, swoich marzeń, pasji, emocji i wrażeń.

{phocagallery view=category|categoryid=518|limitstart=1|limitcount=5}

Widoczny na prezentacji obraz „starego CKiSz” mocno poruszył uczestników spotkania; zaproszonych gości i pracowników. Odżyły wspomnienia i związane z nimi refleksje. Te zmiany nie byłyby możliwe gdyby nie determinacja i ogromne zaangażowanie Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jacka Tarnowskiego, całego samorządu, ale też naszego pomysłu, nieustannemu sprawdzaniu rzeczywistości, tak aby ten obiekt był jak najbardziej współczesny i dawał przeogromne możliwości rozwoju. Remont i modernizacja przeprowadzona w ostatnich latach pięknie przełożyła się na kulturalny rozwój dzieci i młodzieży. Naturalnym więc było to, iż spotkanie artystycznie wzbogacili nasi wychowankowie i absolwenci. Delikatna, choć pełna ekspresji piosenka i zmysłowo elegancki taniec to połączenie prawie doskonałe. Szczypty pikanterii i scenicznej magii dodał gościnny występ Alexandra Martineza. Różnorodne emocje towarzyszyły podczas całego spotkania jubileuszowego. Były brawa, wzruszenie i serdeczne, ciepłe słowa uznania oraz gratulacje, które złożyli na ręce Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Joanny Juszczyńskiej nasi włodarze i zaproszeni goście. Piękne kwiaty i nieoczekiwane upominki dla pracowników dopełniły całości.

Równie emocjonujący okazał się kolejny dzień. Wspaniały wernisaż malarstwa Ryszarda Rosińskiego
i koncertowe spotkanie z utalentowanym wokalistą Alexandrem Martinezem. Indywidualista, samouk porzucił sztywne kanony uczelni by tworzyć jako niezależny surrealista. Fantastyczne obrazy, pełne głębi, wyróżniają się oryginalnością i świeżością przekazu. Niezwykle ciepły a jednocześnie z wielką charyzmą
i skalą głos Alexandra Martineza to zdecydowane atuty tego artysty. Niesamowita łatwość śpiewania najróżniejszych melodii, bogaty repertuar z tzw. światowej sceny to wszystko sprawiło, że słuchacze mieli wrażenie, iż jednocześnie występuje kilku artystów. Alexander Martinez z niezwykłą lekkością poruszył publiczność i porwał do wspólnego śpiewania i zabawy. Owacje na stojąco i bisy były „nieuniknioną konsekwencją”, a jednocześnie podziękowaniem za wspaniały występ. Podsumowując niech żałuje ten, kto tego dnia nie był z nami.

Wychodząc naprzeciw kulturalnym oczekiwaniom zapraszamy na kolejne, równie emocjonujące i ciekawe wydarzenia…

{phocagallery view=category|categoryid=518|limitstart=57|limitcount=15}

Pełna galeria

Skip to content