Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Dziękujemy że graliście z nami!!!

 

13 stycznia byliśmy razem w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i łączyła nas idea pomagania ponad podziałami. To, co wydarzyło się w Gdańsku, położyło się koszmarnym cieniem na całym dniu. Przeżywamy to wszyscy bardzo mocno. My, Polacy jesteśmy świetni w zrywach narodowych. Wytrzymajmy i tę sytuację. Niech mimo wszystko oczyszcza i niech niesie dobro, bo również i tego roku fantastycznie ponieśliście ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej.

Na terenie naszej gminy już kilka dni przed finałem rozpoczęła się cała akcja. Przez cały tydzień placówki oświatowe z Gminy Połaniec oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Budziskach, która przyłączyła się do naszego sztabu, poprzez sprzedaż, loterie i inne sportowo- artystyczne atrakcje zbierały pieniądze na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

27 Finał WOŚP w Połańcu był tak samo pełen werwy i Waszego ogromnego zaangażowania. Dzięki temu szpitale dziecięce, a tym samym potrzebujące Maluchy otrzymają sprzęt specjalistyczny. W Polsce takich szpitali jest około 50, to tam dzięki Wam trafi bardzo poważny sprzęt, taki jak tomograf, rezonans magnetyczny czy wysokiej jakości ultrasonografy.

 

Wielki Finał zaczęliśmy od II Towarzyskiego Biegu Ulicznego – „Policz się z cukrzycą”. Serdecznie dziękuję Running Połaniec za organizację i zebraną kwotę 1750,35 zł. Później wielka impreza w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i energetyczny występ zespołu ECON, który zagrzał publiczność do wspaniałej licytacji. Pod młotek poszło ponad 90 przedmiotów i gadżetów przekazanych do sprzedaży przez osoby prywatne, firmy, instytucje, stowarzyszenia, regionalnych artystów i anonimowe osoby. Wszystkim Darczyńcom wielkie DZIĘKUJĘ za te dary serca i wpłaty indywidualne. Wielki ukłon dla tych Państwa, którzy tak wspaniale licytowali. A licytowali Mieszkańcy mali i duzi, Burmistrz naszej gminy, radni Rady Miejskiej przedstawiciele firm i instytucji, sołtysi. Na koniec często wrzucaliście do puszki kwotę jeszcze wyższą niż ta ostateczna. Ogromne podziękowania dla Was, bo suma ze sprzedaży jest naprawdę imponująca – 10 115,00 zł. Najwyższe kwoty wylicytowano podczas zakupu rzeźby Żyd z workiem z logo WOŚP (830 zł). Licytacje przeplatały się z pięknymi występami dzieci i młodzieży z CKiSz, które zgromadziły tyle publiczności.

Podczas koncertu finałowego można było również zakupić prace dzieci uczestniczących w zajęciach organizowanych w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu w puszce z kiermaszu znalazło się 1448,12 zł

 

I nasi wspaniali Wolontariusze i ich opiekunowie, którzy udowodnili, że „pomaganie jest dziecinnie proste” i kwestowali od samego rana w całej gminie oddając cząstkę siebie. W ich puszkach wraz z imprezami i licytacjami szkolnymi znalazło się aż – 26 593,40 zł. W imieniu potrzebujących Maluchów ściskam Was mocno i dziękuję.

Na zmarzniętych opiekunów, młodzież i dzieci czekał w CKiSz poczęstunek ufundowany przez sponsorów i darczyńców, którym gorąco dziękuję. Dziękuję także placówkom oświatowym i wychowawczym, które tak pięknie włączyły się w akcję ucząc młode pokolenie, empatii i czerpania radości z pomagania innym.

 

 

Podsumowując:

 • Wolontariat w tym sprzedaż gadżetów i imprezy szkolne w placówkach oświatowych oraz kiermasz w CKiSz –28 041,52zł

 • Zespół Szkół w Połańcu – 5 807,47 zł

 • Publiczne Przedszkole w Połańcu z filiami – 5 164,71 zł

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Budziskach – 4 482,88 zł

 • Szkoła Podstawowa w Połańcu – 4 230,66 zł

 • Szkoła Podstawowa w Zrębinie – 3 096,59zł

 • Centrum Kultury i Sztuki – 2 694,39 zł

 • Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy –1 973,51zł

 • Towarzystwo Kościuszkowskie – 591,31 zł

 • Bieg – Policz się z cukrzycą – 1 750,35 zł

 • wpłaty na rzecz WOŚP –700,00 zł

 • sprzedaż gadżetów podczas XXVI finału – 10 115,00

 

To nieco mniej niż przed rokiem, lecz wynik znakomity! Zebraliśmy piękną sumę 40 606,87 zł stając się po raz kolejny niekwestionowanym liderem w powiecie staszowskim.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli tegoroczną akcję WOŚP w Połańcu, a bez których jej zorganizowanie nie byłoby możliwe:

Ofiarodawcom i darczyńcom:

Miasto i Gmina Połaniec, Sztab WOŚP w Połańcu, Bank Spółdzielczy w Połańcu, Sklep Odzieżowy „Nowy Styl” w Połańcu, Klubokawiarnia Mięta Caffee, Piekarnia „Zdrowiej” Paweł Chałoński, Piekarnia „Rożek” Tomasz Ryjo, Zajazd „Promyk”, Restauracja „Stefanek”, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Hostel oraz Poradnia dla Osób Uzależnionych „Wspólnota”, Publiczna Szkoła Podstawowa w Połańcu, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Połańcu, Apteka Apfarm Połaniec, Sklep Redstar Połaniec, Studio Urody Beauty. Exstreme Fitness Połaniec, Kwiaciarnia Fntazja, Baseny Mineralne Solec Zdrój, wszystkim osobom prywatnym i anonimowym darczyńcom. Dziękuję instruktorom, dzieciom, młodzieży pracownikom CKiSz za organizację oraz Paniom, które liczyły te wszystkie pieniądze.

Wszyscy w tym dniu pokazaliście, że najbardziej liczy się człowiek. Dziękuję!

Szef Sztabu – Joanna Juszczyńska


{phocagallery view=category|categoryid=534|limitstart=18|limitcount=64}

Zdjęcia: Mariusz Kowalik, UMiG

Skip to content