Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

STYPENDIA ARTYSTYCZNE BURMISTRZA MIASTA I GMINY POŁANIEC ROZDANE

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu to wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczą mieszkańcy, zaproszeni goście, stypendyści i ich rodzice. To znakomita okazja do przypomnienia zrealizowanych w 2018 roku działań inwestycyjnych, złożenia życzeń i przedstawienia planów oraz perspektyw rozwoju Miasta i Gminy Połaniec na kolejne lata.


Piękną tradycją uroczystej sesji są występy dzieci i młodzieży. W tym roku nasi stypendyści; wychowankowie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu pod okiem instruktorów przygotowali z dbałością o każdy szczegół zaskakującą, artystyczną prezentację. Wystarczyło jedno odsłonięcie kurtyny by scena zmieniła się w salę znanej na całym świecie opery „Upiora w operze”. Piękna muzyka, znakomicie zaśpiewane fragmenty musicalu, taneczne aranżacje wszystko to razem stworzyło niezwykle interesujące widowisko, który zachwycił publiczność. 
Fragment przedstawienia pozostawił niedosyt ale i dał obietnicę ponownego spotkania w świecie upiora z opery.


Młodzi artyści po raz kolejny udowodnili, iż w pełni zasługują na wyróżnienie jakim są stypendia artystyczne. Po raz szósty stanęli z rodzicami w światłach jupiterów by z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Przewodniczącej Rady Miejskiej oraz znakomitych gości przyjąć to miłe wyróżnienie. Dla 37 nagrodzonych w kategorii: taniec, muzyka/śpiew, plastyka był to wyjątkowy moment, wzruszająca chwila, na którą ciężko pracują przez cały rok. Rodzice nie kryli dumy ze swoich pociech, u niejednego łezka wzruszenia pojawiła się w oku. Otrzymane wyróżnienie, to niewątpliwie inwestycja, która z całą pewnością zaowocuje jeszcze bogatszą, artystyczną promocją Połańca w Polsce i poza jej granicami.

 

 

 

 

 

Skip to content