Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

WOŚP zagrał jak zawsze.. Pomimo wszystko

Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle”, a Orkiestra grała „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Ile udało się zebrać podczas 28. Finału w Mieście i Gminie Połaniec?

W tym roku padł rekord , bo graliście absolutnie wyjątkowo!!!

12 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu byliśmy razem. Łączyła nas idea pomagania ponad podziałami. Chcemy przecież żyć w lepszym świecie. Bez nienawiści, bez hejtu, bez bólu. W świecie, w którym oceniane są realne działania, w którym ludzie się wspierają i pomagają sobie nawzajem. Tego dnia pokazaliśmy solidarność i wybór swojej postawy w każdych okolicznościach. I to jest piękne.
{phocagallery view=category|categoryid=592|limitstart=0|limitcount=3}

Wielki Finał rozpoczęliśmy III Towarzyskim Biegiem Ulicznym – „Policz się z cukrzycą”. Uczestnicy ( 53 osoby!) mało, że świetnie się bawili to przekazali puszkę WOŚP z kwotą 2477,52 zł Serdecznie dziękuję Running Połaniec za organizację. Zaraz potem wielka impreza w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i energetyczny występ zespołu ECON, który zagrzał publiczność do wspaniałej licytacji. Wśród przedmiotów wystawionych na licytacje wspierające WOŚP były m.in. vouchery, płaskorzeźby, wydawnictwa, rękodzieło artystyczne, maskotki, banknoty i wiele, wiele innych. Pod młotek poszło ponad 90 przedmiotów i gadżetów przekazanych do sprzedaży przez osoby prywatne, firmy, instytucje, stowarzyszenia, regionalnych artystów i anonimowe osoby. Wszystkim Darczyńcom wielkie DZIĘKUJĘ za te dary serca. Wielki ukłon dla tych Państwa, którzy tak wspaniale licytowali. A licytowali Mieszkańcy mali i duzi, Burmistrz naszej gminy, radni Rady Miejskiej przedstawiciele firm i instytucji. Na koniec często wrzucaliście do puszki kwotę jeszcze wyższą niż ta ostateczna. Ogromne podziękowania dla Was, bo suma ze sprzedaży jest zachwycająca – 10 090 zł. Najwyższe kwoty wylicytowano za koszulkę dziecięcą z nadrukiem 28 Finału ( 410 zł), rzeźbę Żyd z workiem z logo WOŚP (360 zł) i koszulkę męską z nadrukiem WOŚP ( 300 zł). Licytacje przeplatały się z przepięknymi występami dzieci i młodzieży z CKiSz, które dostarczyły ogromnych emocji i wzruszeń. Na scenie wystąpiło przeszło 200 dzieci i młodzieży. Tych co znają każdą deskę naszej sceny i tych, którzy tego dnia zadebiutowali na nich po raz pierwszy.

 

W trakcie Wielkiego Finału można było również nabyć prace dzieci uczestniczących w zajęciach plastycznych organizowanych w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i warsztatów rękodzielniczych.

Przeprowadziliśmy również akcję „ Dzień Dawcy szpiku kostnego”, podczas której można było zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych, zmierzyć ciśnienie czy zbadać poziom cukru. Gorąco dziękuję wolontariuszom, którzy ogarnęli rejestrację.

W dzień Finału od samego rana, ze specjalnie oznakowanymi i zaplombowanymi puszkami WOŚP, oddając cząstkę siebie, na ulice wyruszyło 50 wspaniałych wolontariuszy. Każdego roku bijecie własny rekord! W puszkach wolontariuszy łącznie z licytacjami i imprezami szkolnymi oraz kiermaszem w CKiSz znalazło się aż 39 565,53 zł!!! Jesteście niesamowici! W imieniu potrzebujących Maluchów ściskam Was mocno i dziękuję. Na zmarzniętych opiekunów, młodzież i dzieci czekał w CKiSz poczęstunek ufundowany przez sponsorów i darczyńców, którym gorąco dziękuję. Dziękuję także placówkom oświatowym i opiekuńczym, które tak pięknie włączyły się w akcję ucząc młode pokolenie, empatii i czerpania radości z pomagania innym.

Podsumowując:

 

 

Wolontariat w tym sprzedaż gadżetów i imprezy szkolne w placówkach oświatowych oraz kiermasz w CKiSz –39 565,53 zł i 40 euro:

– Publiczna Szkoła Podstawowa w Połańcu – 7 560,44 zł, 20 euro

Publiczne Przedszkole w Połańcu z filiami i Żłobek „ Kraina Malucha”– 11 909,71 zł, 20 euro

Publiczna Szkoła Podstawowa w Budziskach – 5 039,99

Centrum Kultury i Sztuki – 864,09 zł

Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy – 2 307,04 zł

Zespół Szkół w Połańcu –6 599,50

– Szkoła Podstawowa w Zrębinie – 2 807,24

Running Połaniec 2 477,52 zł

Sprzedaż gadżetów podczas XXVIII finału – 10 090,00

 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli tegoroczną akcję WOŚP w Połańcu, a bez których jej zorganizowanie nie byłoby możliwe:

Ofiarodawcom i darczyńcom: Miasto i Gmina Połaniec, Sztab WOŚP w Połańcu, Bank Spółdzielczy w Połańcu, Sklep Odzieżowy – Agnieszka Skrzypek, Patrycja Niziałek-Ciuła -Klubokawiarnia Mięta Caffee, Zajazd „PROMYK”, Piekarnia „ Rożek” Tomasz Ryjo, Piekarnia „ Zdrowiej” Paweł Chałoński, Szkoła Jazdy „ Emil”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu, Stowarzyszenie „Działaj z Energią”, Stowarzyszenie Przyjaciół Zeimi Połanieckiej „ Z tradycją w Nowoczesność”, Hostel oraz Poradnia dla Osób Uzależnionych „Wspólnota” w Połańcu „LGD” Dorzecze Wisły”, Towarzystwo Kościuszkowskie, Studio Urody „Beauty”, „Strefa Zdrowego Ciała”, Klub „Czarni Połaniec”, Siłownia Extreme Fitnes, Biuro Podróży Maxim Krynica Zdrój, Radcar Połaniec, Krawcowe .pl, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Połańcu, Piotr, Emilia i Zosia W., Marlena Z., Ewa T. Maria i Grzegorz K., Marzena K., Gabriela B., Wojciech Reguła, Józef Reguła, Marzena Kwiatkowska, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, anonimowi darczyńcy.

Instytucjom i osobom wspierającym: Komisariat Policji w Połańcu, Przychodnia Zdrowia w Połańcu, Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z filiami, Żłobek „ Kraina Malucha”, Publiczna Szkoła Podstawowa w Połańcu, Zespół Szkół w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zrębinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Budziskach, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Runnig Połaniec, Bogdan T., Renata D. , Anna A., Ewelina M.

Dziękuję instruktorom, dzieciom, młodzieży, pracownikom CKiSz za organizację oraz Paniom, które liczyły te wszystkie pieniądze.

W tym roku wspólnie, udało się nam zebrać kwotę w wysokości 49 655,53 zł stając się ponownie liderem w powiecie staszowskim. Kwota ta w całości zostanie przekazana na konto Fundacji WOŚP.

„Człowiekowi można zabrać wszystko za wyjątkiem jednej rzeczy: ostatniej z ludzkich wolności – wyboru swojej postawy w każdych okolicznościach, wyboru swojej drogi” – Victor Frankl.

Jesteście wielcy !!

Dziękuję!

 

Szef Sztabu

Joanna Juszczyńska

{phocagallery view=category|categoryid=592|limitstart=3|limitcount=90} 

 

Skip to content