Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Świat robotyki – umów się na bezpłatny pokaz w CKiSz

Nowoczesne zajęcia dla dzieci i młoodzieży – pomysł, nauka i innowacje
Informacje pod telefonem; 666 747 310

świat robotyki


świat robotyki
świat robotyki

 • Programowanie gier i aplikacji

Wykorzystując nasze 10-cio letnie doświadczenie w realizowaniu zajęć techniczno-informatycznych stworzyliśmy nowy rodzaj zajęć, który przygotuje dzieci od najmłodszych lat do zawodu  programisty w przyszłości.

 • JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ?

Uczestnicy pracują w małych grupach na jednoosobowych stanowiskach. Każdy uczestnik realizuje materiał pod okiem instruktora. Na wszystkich zajęciach pracujemy nad zaprojektowaniem i wykonaniem coraz trudniejszych gier, rozwijając umiejętności dzieci. Nasza nowość edukacyjna – “Programowanie gier i aplikacji” oferuje serię innowacyjnych zajęć z zakresu programistycznego. Dzieci będą krok po kroku poznawać tajniki kodowania w popularnym środowisku Scratch z wykorzystaniem profesjonalnie przygotowanych materiałów graficznych. Kurs jest dostosowany do wieku uczestników. Oferujemy 3 różne grupy wiekowe różniące się programem i stopniem zaawansowania. Drogę do zostania programistą można rozpocząć już od 5-go roku życia !

 • Jakie są dostępne kursy?

Junior (5-7 lat) – zajęcia w środowisku Scratch Junior, tworzenie podstawowych aplikacji i gier, zaznajomienie z podstawowymi konstrukcjami programistycznymi. Każde zajęcia to inna ciekawa gra z nowymi elementami. Ćwiczymy zastosowanie wielu funkcji programistycznych. Kurs nadaje się dla dzieci które zaczynają przygodę z programowaniem, dziecko nie musi umieć czytać, ponieważ działamy na intuicyjnym interfejsie obrazkowym. Gry tworzymy na podstawie schematu blokowego. 

Developer (7,8,9 lat) – zajęcia w środowisku Scratch 3.0 Kurs polecamy dzieciom, które umieją czytać. Podczas zajęć krok po kroku omawiamy wszystkie funkcje środowiska Scratch 3.0 bazując na praktycznych przykładach z programowania gier. Wykorzystujemy dobrze znaną dzieciom tematykę kojarzącą się z popularnymi aktualnie grami, tak aby zmotywować dzieci do poznawania nowych przydatnych umiejętności i funkcji. Nasi uczestnicy projektują i programują gry w klimacie Minecraft, Fortnite, Brawl Stars, gry wyścigowe, a także wiele wiele innych przykładów. Dostosowujemy zajęcia do grupy – jeśli nie skończymy materiału na danych zajęciach, kontynuujemy na następnych. Naszym celem jest to aby dziecko spojrzało na środowisko programistyczne Scratch od innej ciekawej strony i skupiło się na praktycznej nauce programowania.

Senior Developer (10-12 lat) – Zajęcia w środowisku Scratch 3.0 dla doświadczonych uczestników i fanów programowania gier. Gry tworzone dla tej grupy wiekowej są znacznie trudniejsze i dużo bardziej rozbudowane. Każde zajęcia to projektowanie i programowanie gry podzielone na odpowiednie etapy. Oprócz poznania wszystkich podstawowych funkcji, tworzymy własne podprogramy niezbędne do stworzenia złożonej gry. Zajęcia dla tej grupy wiekowej realizujemy tylko w wersji online za pośrednictwem specjalnej platformy edukacyjnej, uczniowie widzą i słyszą instruktora i siebie nawzajem. Mogą zadawać pytania i rozwiązywać wspólnie problemy jak na zajęciach stacjonarnych.   

 • Jak zorganizowany jest kurs?

Każdy z kursów składa się z 26 godzinnych spotkań odbywających się średnio raz w tygodniu. Kurs odbywa się od października do czerwca. Płatność jest rozłożona na dogodnych 9 miesięcznych rat po 65 zł.    

 • Czy zajęcia są bezpieczne?

Nasze zajęcia są zorganizowane według wszystkich obowiązujących reżimów sanitarnych. Dzieci zajmują jednoosobowe stanowiska, zachowując przepisowe odległości. Komputery i sprzęt edukacyjny są dezynfekowane po każdych zajęciach. Oferujemy dziecku fantastycznie spędzony czas                                                   w bezpiecznym miejscu.

Pokaz edukacyjny również jest realizowany z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych. Przestrzegają je również nasi pracownicy – są wyposażeni w maseczki lub przyłbice, rękawiczki i płyn dezynfekujący. Uczniowie oglądają pokaz, my staramy się, aby nie dotykały klocków lub innych elementów,                        w przeciwnym przypadku są one również dezynfekowane. Poszczególnie klasy nie mieszają się, w ramach pokazu oczywiście zachowujemy wymagany dystans pomiędzy uczestnikami.

 

 • MATEMATYCZNE PROGRAMOWANIE MINECRAFT

Minecraft to bardzo popularna i lubiana przez dzieci gra. Dzięki kreatywności można w niej tworzyć wspaniałe światy i je eksplorować. Wykorzystując nasze 10 cio letnie doświadczenie postanowiliśmy połączyć naukę matematyki i programowania z zabawą. Dzięki temu powstał innowacyjny autorski system zajęć – Matematyczne Programowanie Minecraft. 

 • Jak wyglądają zajęcia i co jest ich tematem?

Na zajęciach dzieci pracując w małych grupach na osobnych stanowiskach komputerowych pod okiem instruktora logują się do specjalnie przygotowanej przez nas wersji gry Minecraft. Uczestnicy rozwiązują zadania matematyczne, zgodne z podstawą programową dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Zapoznają się również z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna. Realizowane zadania mają charakter indywidualny jak i grupowy. Dzieci są zmotywowane do nauki, a instruktor może bardzo dokładnie dobrać poziom zajęć i ich treść do uczestnika. Dzięki temu dzieci zdobywają praktyczne umiejętności potrzebne do właściwego rozwoju w dzisiejszym cyfrowym świecie.

 • Czy te zajęcia są dla mojego dziecka?

Zajęcia mogą być świetnym motorem napędowym do nauki matematyki dla dzieci, które nie radzą sobie z realizowanym w szkole materiałem, jak i doskonałym sposobem na rozwój dodatkowych kompetencji dla najzdolniejszych uczestników. Wykorzystujemy matematykę w praktyce ucząc elementów programowania. Dziecko nie traci czasu na samą rozrywkę, ale zdobywa cenne umiejętności matematyczno-programistyczne. Uczestnik nie musi umieć czytać oraz nie musi być wcześniej zaznajomiony z grą Minecraft. 

 • Jak zorganizowany jest kurs?

Roczny kurs składa się z 26 spotkań. Każde spotkanie trwa do 90 min – łącznie mamy 52 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywają się średnio raz w tygodniu z przerwami na ferie, święta i inne dni wolne wcześniej ustalone. Kurs odbywa się od października do czerwca. Płatność jest rozłożona na dogodnych 9 miesięcznych rat po 75 zł. 

 • Czy zajęcia są bezpieczne?

Nasze zajęcia są zorganizowane według wszystkich obowiązujących reżimów sanitarnych. Dzieci zajmują jednoosobowe stanowiska, zachowując przepisowe odległości. Komputery i sprzęt edukacyjny są dezynfekowane po każdych zajęciach. Oferujemy dziecku fantastycznie spędzony czas                                                   w bezpiecznym miejscu.

Pokaz edukacyjny również jest realizowany z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych. Przestrzegają je również nasi pracownicy – są wyposażeni w maseczki lub przyłbice, rękawiczki i płyn dezynfekujący. Uczniowie oglądają pokaz, my staramy się, aby nie dotykały klocków lub innych elementów,                        w przeciwnym przypadku są one również dezynfekowane.  Poszczególnie klasy nie mieszają się, w ramach pokazu oczywiście zachowujemy wymagany dystans pomiędzy uczestnikami.

 • Co wyróżnia nasze zajęcia?

Obecnie można znaleźć w sieci sporo różnego typu zajęć opartych o grę Minecraft. Jak zatem wybrać te najlepsze ? Nasze zajęcia są wyjątkowe, ponieważ wykorzystujemy najnowszy silnik Minecraft – Bedrock, najbardziej zoptymalizowany i otwarty na najnowsze aktualizacje. Wykorzystujemy również język programowania Microsoft Make Code, który jest niesamowicie pomocny przy przyswajaniu wiedzy z programowania. Mamy 10 lat doświadczenia w edukacji, przez nasze zajęcia przeszło kilkaset tysięcy zadowolonych dzieci. Pracujemy na najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędziach edukacyjnych oferując świetne zajęcia edukacyjne w przystępnej cenie. 

 

 

Zagadnienia realizowane podczas kursu : 

Poznanie kierunków, dodawanie, odejmowanie, podstawy programowania 1, figury geometryczne, liczby parzyste i nieparzyste, porównania, liczby rzymskie, pieniądze i nominały, logika, podstawy programowania 2, zegar, oś liczbowa, znaki drogowe, podstawy programowania 3, dodawanie i odejmowanie – rozbudowane działania, kalendarz i daty, podstawy programowania 4, mnożenie, dzielenie, zadania tekstowe, podstawy programowania 5

WIEK: 1-3 klasa szkoły podstawowej

 

 • Nasza sprawdzona robotyka

 

Postępująca w najbliższych latach robotyzacja, automatyzacja przemysłu i życia codziennego sprawi, iż specjaliści w dziedzinie robotyki będą bardzo poszukiwani na rynku pracy. W  tym roku zmodyfikowaliśmy program zajęć tak, aby był on dostosowany do zmieniających się standardów nauczania techniczno‑informatycznego. Nowy sprzęt edukacyjny, nowe ciekawe konstrukcje i wyzwania. Jeśli dziecko jest fanem Lego i programowania to te zajęcia są dla niego! Uczestnicy budują ciekawe modele robotów i mechanizmów, a następnie je programują. Program zajęć i wykorzystywany sprzęt jest dostosowany do wieku i  stopnia zaawansowania. Zapraszamy Dzieci od 5 do 16 lat!

 

Znane i lubiane przez naszych uczestników zajęcia. Dzieci pracują na samodzielnych stanowiskach i tworzą wspaniałe modele robotów, następnie poznają tajniki ich programowania oraz uczestniczą w profesjonalnych konkurencjach robotyki. Nasze zajęcia to również spora dawka pozytywnych emocji dla fanów nowoczesnych technologii, gier komputerowych i klocków lego. Zajęcia z robotyki prowadzimy od dziesięciu lat. W tym roku szkolnym przygotowaliśmy nowy program zajęć dostosowany do obecnie panującej sytuacji. Zajęcia są bezpieczne i realizowane tak, aby dzieci czuły się komfortowo oraz wyszły z uśmiechem na twarzy. Jeśli twoje dziecko lubi: Lego, programowanie, konstruowanie lub jest fanem nowych technologii – nasze Wakacje z Robotyką będą idealnym rozwiązaniem dla Twojego Dziecka!

 

 

 • Jak zorganizowany jest kurs?

 

Każdy z kursów składa się z 26 godzinnych spotkań odbywających się średnio raz w tygodniu. Kurs odbywa się od października do czerwca. Bardzo serdecznie zapraszamy na zajęcia! Do zobaczenia ! 🙂

 • Czy zajęcia są bezpieczne?

Nasze zajęcia są zorganizowane według wszystkich obowiązujących reżimów sanitarnych. Dzieci zajmują jednoosobowe stanowiska, zachowując przepisowe odległości. Komputery i sprzęt edukacyjny są dezynfekowane po każdych zajęciach. Oferujemy dziecku fantastycznie spędzony czas                                                   w bezpiecznym miejscu.

Pokaz edukacyjny również jest realizowany z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych. Przestrzegają je również nasi pracownicy – są wyposażeni w maseczki lub przyłbice, rękawiczki i płyn dezynfekujący. Uczniowie oglądają pokaz, my staramy się, aby nie dotykały klocków lub innych elementów,                        w przeciwnym przypadku są one również dezynfekowane. Poszczególnie klasy nie mieszają się, w ramach pokazu oczywiście zachowujemy wymagany dystans pomiędzy uczestnikami.

 

Skip to content