Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Chór przyjedzie do Połańca!

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego koncertuje na co dzień w wielkich salach koncertowych Warszawy, na festiwalach muzycznych w całej Polsce, w słynnych katedrach i kościołach na całym świecie, jednak równie często z przyjemnością występuje w mniejszych miejscowościach naszego kraju dla lokalnej publiczności. W 2021 roku już po raz piąty ruszy w Polskę z koncertami cyklu „Chór przyjechał” – stanie się tak dzięki dotacji, którą Chór i współpracujące z nim Stowarzyszenie Dramma per Musica uzyskały z programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

2 i 3 października Collegium Musicum UW pojawi się w Połańcu, by w ciągu jednego weekendu zaśpiewać dwa koncerty cyklu „Chór przyjechał”. W sobotni wieczór 2 października w Sali Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu zabrzmi koncert „Starsi Panowie chórem” – piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, te znane i te mniej znane, opracowane dla chóru przez jego dyrygenta, Andrzeja Borzyma. W niedzielę 3 października, bezpośrednio po mszy w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu, zespół zaprezentuje klasyczny chóralny repertuar – arcydzieła polskiej muzyki od XVI do XXI wieku, do słów naszych najwybitniejszych poetów, często inspirowane folklorem podhalańskim i kurpiowskim. Na oba koncerty wstęp wolny. Partnerem obu koncertów Chóru jest Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

 

Starsi Panowie chórem” – piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Sobota, 2 października 2021 r., godz. 18:00

Wstęp wolny.

 

„Gaude Mater Polonia” – polska muzyka chóralna

Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu

Niedziela, 3 października 2021 r., godz. 13:00

Wstęp wolny.

 Plakat Chór przyjechał do Połańca

Tegoroczny cykl „Chór przyjechał” miał swoją inaugurację w sierpniu w Dobiegniewie  w Puszczy Drawskiej, zaś kolejny koncert odbędzie się w Czemiernikach na Lubelszczyźnie.

Skip to content