Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Moc świątecznych ozdób na Pierwszym Kiermaszu Wielkanocnym w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

W Niedzielę Palmową w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbył się Jarmark Wielkanocny połączony z animacjami dla dzieci „W poszukiwaniu śladów Wielkanocnego Zajączka”. Tego dna na kupujących czekał różnorodny asortyment. Mieszkańcy podziwiali i kupowali wielkanocne ozdoby i dekoracje oraz próbowali świątecznych smakołyków. Nie zabrakło wianków, pisanek, oryginalnych stroików i kulinarnych pyszności od lokalnych wystawców: Koła Gospodyń Wiejskich „Z naturą w tle”, Koła Gospodyń Wiejskich „Nadwiślanki”, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „Z Tradycją w Nowoczesność” z siedzibą w Maśniku, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu.
Gdy dorośli zajęci byli podziwianiem i wybieraniem ozdób świątecznych, dzieci z entuzjazmem szukały śladów Wielkanocnego Zajączka i schowanych w zakamarkach CKiSz czekoladowych jajeczek. Wspólna, wesoła zabawa na zakończenie poszukiwań dopełniła całości. Nie był to jednak koniec aktywności dla dzieci. O godz. 16.00 najmłodsi kinomaniacy w ramach Strefy Małego Kinomana mieli możliwość obejrzeć zabawną animację „Zając Max: Misja Pisanka” i wziąć udział w warsztatach plastycznych by wspólnie z rodzicami wykonać swojego zajączka.
Tego dnia odbyło się również sympatyczne spotkanie z lokalnymi twórcami: Dorotą Rokoszak i Ryszardem Komorowskim, autorami wystawy towarzyszącej Jarmarkowi Wielkanocnemu. Wspaniałe prace artystów można obejrzeć do końca miesiąca w CKiSz.
Podczas wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Nowak wspólnie z Dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki Jarosławem Kobryniem wręczył nagrody w Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Palma Wielkanocna”. Przygotowane niespodzianki spodobały się uczestnikom konkursu, ponieważ zostaną wykorzystane podczas wspólnej, rodzinnej zabawy.
Mamy nadzieję, iż dla podtrzymania tradycji i zwyczajów wielkanocnych Jarmark na stałe wpisze się w kalendarz imprez w Połańcu.

{phocagallery view=category|categoryid=625|limitstart=0|limitcount=4}


{phocagallery view=category|categoryid=625|limitstart=4|limitcount=30}

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/ckiszpolaniec

Skip to content