Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Piękne obrazy i piękny wernisaż w CKiSz

W czwartkowy wieczór odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wernisaż wystawy „Cztery pory roku w malarstwie” Tadeusza Blicharza. Wydarzenie przyciągnęło entuzjastów sztuki i wielu przyjaciół artysty. W spotkaniu wziął również udział Pan Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.

Wernisaż upłynął w serdecznej i pełnej ciepłych rozmów atmosferze. Zabawne historyjki z życia artysty przeplatały się ze wspomnieniami poszukiwań malarskich inspiracji i powstawaniem kolejnych obrazów. Punktem kulminacyjnym był spacer wśród krajobrazów i rodzimych pejzaży artysty. Każdy kolejny mijany obraz dopowiadał ciąg dalszy pasjonującej historii umiłowania przyrody i zachwytu nad najdrobniejszymi jej aspektami; w myśl słów:  „by żyć pięknym życiem, bo nie ma drugiego”.

O artystyczną oprawę zadbali wychowankowie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu: Karol, Dominika, Julia, Amelia i Martyna, przenosząc słuchaczy w krainę muzyki i tańca. Wiersze artysty zaprezentowane ze sceny dopełniły całości, stworzyły jedną spójną całość zamykając wrażenia, emocje i myśli uczestników spotkania. 

Wystawa udostępniona dla zwiedzających  do 6 czerwca.
Zapraszamy.

Cztery_pory_roku - wystawaCztery_pory_roku - wystawaCztery_pory_roku - wystawaCztery_pory_roku - wystawa

{phocagallery view=category|categoryid=627|limitstart=0|limitcount=33}

Skip to content