Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Energetycznie …… Dni Połańca 2022 Enea Połaniec Festiwal

Fantastyczna zabawa, energetyczne koncerty, niesamowita, liczona w tysiącach publiczność! Takie było muzyczne zakończenie Dni Połańca 2022 Enea Połaniec Festiwal. Nic dziwnego, na tą chwilę przez dwa lata pandemii czekało mnóstwo osób spragnionych plenerowych imprez. A było na bogato! Dużo dobrej, różnorodnej muzyki, tańca, atrakcji dla dzieci, stoisk wystawienniczych X Majowego Jarmarku Połanieckiego i smakowitości przygotowanych przez niezawodne, połanieckie Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia.

Uroczystego otwarcia Enea Połaniec Festiwal i Pikniku Rodzinnego dokonali: Jacek Benedykt Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jarosław Kądziela Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, przedstawiciele Enea Elektrownia Połaniec, głównego sponsora imprezy: Bogusław Rybacki Prezes Zarządu i Agnieszka Wojdan Członek Zarządu ds. finansowych oraz Jarosław Kobryń p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Gościem specjalnym niedzielnego Pikniku Rodzinnego była Anna Krupka Wiceminister Sportu i Turystyki, Poseł na Sejm RP województwa świętokrzyskiego, która życząc wszystkim udanej zabawy pogratulowała Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec oraz Prezesowi Zarządu Enea Elektrownia Połaniec S.A. świetnej inicjatywy integrującej mieszkańców i mającej duże znaczenie dla tworzenia się wspólnoty Miasta i Gminy Połaniec.

Dni PołańcaRozdanie pucharów dla zwyciężców rozgrywek bowlingowychX Majowy Jarmark PołanieckiX Majowy Jarmark Połaniecki

Dni Połańca 2022 Enea Elektrownia Połaniec to łącznie 13 godzin niesamowitych emocji, wrażeń i muzyki. A było kogo posłuchać i przy kim się bawić. Podczas Enea Połaniec Festiwal wystąpili młodzi wokaliści i uczestnicy popularnych programów muzycznych: KasjaN, Maja Janowska i Max Kononow. Co więcej, prezentacje w ramach konkursu „Enea wspiera muzyczne talenty” i występy wokalno – taneczne z CKiSz potwierdziły jak dużo w naszym regionie jest utalentowanych dzieci i młodzieży.

 

Gwiazdą Enea Połaniec Festiwal była Patrycja Markowska, która przyciągnęła pod scenę fanów prawdziwego, rockowego brzmienia. Ekspresyjna artystka szybko „kupiła” publiczność znanymi i lubianymi hitami. Zaśpiewała również kawałki z nowo nagranej płyty „Wilczy pęd”. W niedzielę z przytupem, na góralską nutę zagrały Baciary. Zespół, jak przystało na prawdziwych górali szybko rozkołysał publiczność, która dała zaprosić się do wspólnego śpiewania. To niezbity dowód na niesłabnącą popularność jaką cieszy się najlepsza kapela na Podhalu.

Co jeszcze wydarzyło się podczas majowego weekendu? Wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i puchary zdobyte podczas Turniejów Bowlingowych. Urząd Pocztowy w Połańcu sprzedał cały nakład kartek i znaczków okolicznościowych! Po raz pierwszy kolorowe bańki mydlane puszczane były z dachu wozu strażackiego, a uczestnicy imprezy mogli fotografować się w kolorowych foto – ramkach. Na scenie zatańczyło i zaśpiewało ponad 200 naszych wychowanków, a bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie dostarczyły dzieciakom mnóstwo frajdy. I najważniejsze! Liczba uczestników tegorocznych Dni Połańca 2022 Enea Połaniec Festiwal przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na takie wydarzenie warto czekać. Pozostało już tylko niewiele ponad 360 dni!!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach Dni Połańca 2022 Enea Połaniec Festiwal i wspierali nas organizacyjne, merytorycznie i technicznie: Miasto i Gmina Połaniec, PGK Połaniec, jednostki OSP z gminy Połaniec, Policja, służba medyczna, ZIE Wiesław Kopeć, grupa interwencyjna z Panem Stanisławem Drzazgą. Dziękujemy za wsparcie medialne: Echo Dnia, Portal Informacyjny z Miasta i Gminy Połaniec – polaniec.com.pl, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa Sp. z o.o., Radio Kielce S.A, TVP Kielce, Portal Koncertowy Tarnów i Okolice. Dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe: Miasto i Gmina Połaniec, Enea Elektrownia Połaniec S. A. – sponsor główny, Hurt – Detal Artykuły Chemiczne i Przemysłowe Alicja Adaś, Hurtownia Spożywcza R i M Służalscy Sp. j., Sklep Lewiatan Połaniec spółka MBK. Z całego serca dziękujemy wszystkim!!

Więcej zdjęć  …..Zobacz

Skip to content