Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

KAPELA PONIDZIE

Zapraszamy na ostatnie z cyklu Muzycznych Spotkań „Na Ludową Nutę” realizowanych w ramach projektu „Świętokrzyski Festiwal Folkowych Inspiracji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

Muzykowanie przy fontannach zakończy pińczowska KAPELA LUDOWA PONIDZIE. Od momentu powstania, celem działalności artystycznej Kapeli Ponidzie Maćka Sobonia było i jest wskrzeszenie bogatej historii ludowego muzykowania na Ponidziu. Maciek Soboń, założyciel zespołu skupił pasjonatów muzyki ludowej i zagrał z nimi dziesiątki koncertów w kraju i za granicą, kultywując ludowe melodie regionu Ponidzia. Zespół brał udział w wielu przeglądach regionalnych i festiwalach ludowych. Dla członków Zespołu najważniejsze jest to, aby muzyka ludowa Ponidzia była znana także młodszym pokoleniom, a swoją działalność artystyczną traktują jak potrzebę serca.

Kapela Ponidzie w Połańcu 

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Portal Informacyjny z Miasta i Gminy Połaniec – polaniec.com.pl Echo Dnia Świętokrzyskie Radio Leliwa Radio Kielce Tygodnik Nadwiślański

*Uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu Państwa wizerunku.

Skip to content