Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

WOLNOŚĆ ocalić od zapomnienia ….

To było niezwykle emocjonujące widowisko, a Artystyczna Grupa Musicalowa zrealizowała go perfekcyjnie. Znakomicie zagrana i wyśpiewana historia wolności człowieka osadzona została w dziejach Polski. Historia legionów i Piłsudskiego, PRL-u, obalenia komunizmu, obrony Warszawy przedstawiona w kontekście poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Czym jest wolność człowieka? Pozwoliła publiczności na indywidualną jej interpretację. Niezaprzeczalnym atutem koncertu był dobór piosenek artystów, dla których wolność twórcza, osobista i społeczna była najwyższą wartością. Gra aktorska, choreografia, światła, wizualizacje wzmocniły muzyczny przekaz -odkryć historię to zrozumieć wolność. Bo wolność to nie tylko możliwość wyboru, ale świadome korzystanie z tej możliwości. Wolność to również świadomość wszystkich ograniczeń i ich akceptacja. To prawo do własnych myśli, ocen, poglądów, prawo do wyboru religii, ukochanego człowieka, prawo do obrony swojego bezpieczeństwa. Słowa piosenki „Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem” były nie tylko puentą widowiska, ale również głosem młodzieży i mocnym przekazem dla wszystkich ludzi…. W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć nie łatwy jest każdy nowy dzień.

Premiera widowiska muzycznego „WOLNOŚĆ ocalić od zapomnienia” zakończyła się owacjami na stojąco i wspólnym śpiewaniem z publicznością. Słowa uznania, gratulacje i podziękowania dla występujących, reżysera koncertu Pani Marzeny Drożdżowskiej i osób zaangażowanych w wydarzenie przekazał Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Prezes Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Magdalena Marynowska i p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Jarosław Kobryń. Ze sceny padło mnóstwo ciepłych, serdecznych słów…. Takie widowiska na długo pozostają w pamięci.

Dziękujemy za wsparcie Fundacja Aktywizacji i Rozwoju, Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec

#działajlokalnie #dlstaszow2022 #dlstaszow

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A., Nadleśnictwo Staszów – Lasy Państwowe, ArkonDesign – grafika reklama strony WWW – Staszów, Varmil Sp. z o.o., Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Portal Informacyjny z Miasta i Gminy Połaniec – polaniec.com.pl, Echo Dnia Staszów, Radio Kielce, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa 
{phocagallery view=category|categoryid=643|limitstart=0|limitcount=6} 

Więcej zdjęć w galerii vhttps://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/643-ocalic-od-zapomnienia-2022

Skip to content