Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

FERIE, FERIE I PO FERIACH…

FERIE, FERIE I PO FERIACH…

Wszyscy kochamy zimowe ferie – czas relaksu, odpoczynku i wytchnienia od szkolnych obowiązków. Jednak, co zrobić, gdy nigdzie nie wyjeżdżamy, na dworze zimno, a śniegu brakuje? Oczywiście przyjść do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i rzucić się w wir zajęć, warsztatów i spotkań.

Aktywnie, artystycznie, tanecznie, kreatywnie, w kinie, kręgielni i na wycieczce spędziła ferie liczna grupa dzieci i młodzieży z gminy Połaniec. Dwa tygodnie wypełniła dobra zabawa. Fantastyczna atmosfera spotkań to zasługa instruktorów, animatorów i oczywiście uczestników; gotowych na nowe wyzwania i wspólne działanie. Na nudę nikt nie miał czasu narzekać. Na zimowych zajęciach plastycznych powstawały rockowe gitary i kotki, a podczas zajęć kreatywnych – magiczne pudełka. Własnoręczne zrobiony piasek kinetyczny i biżuterię z kolorowego makaronu można było zabrać do domu i przedłużyć radość z zabawy. Pozytywna rywalizacja i dobry humor towarzyszył uczestnikom rozgrywek bowlingowych i feryjnego turnieju. Mega aktywnie i energetycznie było na zajęciach z akrobatyki i zumba kids. Wycieczka do Parku Rozrywki Mandoria i Orientarium ZOO w Łodzi również okazała się energetyczną bombą, pełną niesamowitych wspomnień. Strzałem w 10 były Ferie w Kinie z mnóstwem bajek animowanych i filmów familijnych. Z tej oferty skorzystało 1319 osób. Nie lada gratką, szczególnie dla młodszych kibiców piłki nożnej były zorganizowane na dużym ekranie Turnieje w Grę Fifa 23. Kolejną, zimową atrakcją okazała się Leśna przygoda – bushcraft. Dzieciaki poznały tajniki rozpalania ogniska krzesiwem i mnóstwo sposobów na przetrwanie w lesie. Spróbowały herbaty z igieł sosny i pysznej kiełbaski z ogniska. Zajęcia animacyjne skusiły maluchy do wspólnego tworzenia i żywiołowej zabawy, a wesołe kalambury rozwinęły spostrzegawczość i refleks. Stałe grono odbiorców zyskały gry planszowe i warsztaty z malowania modeli. Wisienką na „feryjnym torcie” okazał się Bal Karnawałowy w stylu Wednesday. Mroczne stylizacje instruktorów i dużej części uczestników, mnóstwo obowiązkowej czerni, kula dyskotekowa, dekoracje z balonów i „rączusia” na honorowym miejscu stworzyły fantastyczny klimat dla ponad 80 bawiących się dzieciaków. Było karnawałowo…

Podsumowując Ferie z CKiSz można powiedzieć, że był to czas pełen radości i szaleństwa, który szybko się skończył pozostawiając miłe wspomnienia.

Skip to content