Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

CUDA WIANKI – ŚWIĘTO OGNIA I WODY W POŁAŃCU

CUDA WIANKI – ŚWIĘTO OGNIA I WODY W POŁAŃCU
uchwycone obiektywem Mariusz Kowalik
Święto ognia i wody na stałe zagościło w Połańcu. Najkrótsza noc w roku, poświęcona została najpotężniejszym ze znanych w słowiańskich czasach żywiołom: wodzie i ogniu. Wyjątkowy charakter Nocy Kupały podkreśliły prezentacje artystyczne przygotowane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu i Stowarzyszenia Klub Seniora Megawat. Widowisko „Święto Ognia i Wody” w wykonaniu młodzieży z Centrum Kultury i Sztuki zabrało widzów do magicznego świata czarownic i wodnych rusałek.
{phocagallery view=category|categoryid=671|limitstart=0|limitcount=4}

Taniec przeplatał się z ogniem, muzyce towarzyszyło słowo, a wszystko razem stworzyło niezwykle klimatyczną atmosferę, która przeniosła widzów w pradawne czasy. Dopełnieniem całości była muzyczna improwizacja na klawesynie i rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy Wianek Sobótkowy”. Tego wieczoru wszystko miało swój niepowtarzalny charakter. O wyznaczonej godzinie korowód przeszedł z pochodniami nad rzekę, by dopełnić tradycji Nocy Kupały. Ogień płonącego ogniska i kajakarze z lampionami stworzyli magiczną scenerię dla puszczanych na wodę wianków i poszukiwań kwiatu paproci. Gdy kwieciste wianki popłynęły z nurtem Czarnej wróżąc pannom szczęście w miłości uczestnicy ze śpiewem na ustach wrócili na miejsce imprezy. Gdzie czekał już na nich pokaz Teatr Los Fuegos. Tancerze w oryginalny sposób wykorzystując potencjał światła, tańca, akrobatyki i żonglerki, stworzyli jedyne w swoim rodzaju Widowisko Ognia.
Cuda Wianki wśród żywiołów ognia i wody, pozytywnej energii i radosnej zabawy minęły niepostrzeżenie, a uczestnicy żegnając się, życzyli sobie spotkania w takim gronie za rok.

{phocagallery view=category|categoryid=671|limitstart=5|limitcount=50}

Skip to content