Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

II EDYCJA ENEA POŁANIEC FESTIWAL

Muzyczne emocje w Połańcu – za nami druga edycja Enea Połaniec Festiwal

Wyjątkowy klimat, letnie brzmienia i festiwalowy chillout – to wszystko w ramach drugiej edycji Enea Połaniec Festiwal. Sponsorem głównym festiwalu była Enea Elektrownia Połaniec.

W Połańcu po raz drugi odbył się Enea Połaniec Festiwal, gdzie o niezapomnianą atmosferę i muzyczne emocje zadbali młodzi i utalentowani artyści, którzy 24 czerwca – w pierwszy dzień wakacji – zaśpiewali i zagrali na połanieckiej muszli koncertowej.

{phocagallery view=category|categoryid=672|limitstart=0|limitcount=2}

{phocagallery view=category|categoryid=672|limitstart=3|limitcount=44}

Mimo deszczowej aury, w letni klimat, miłośników dobrej muzyki wprowadzili m.in. Lanberry i Marcin Sójka. Muzyczny przedwstęp festiwalowym gwiazdom, zrobili młodzi i uzdolnieni wokaliści, którzy walczyli w finale konkursu „Enea wspiera muzyczne talenty”. W eliminacjach, które odbyły się w maju, udział wzięło ponad 80 osób. Podczas festiwalu zaprezentowała się najlepsza czternastka, która na połanieckiej scenie wystąpiła w towarzystwie grającego na żywo zespołu.

Decyzją jurorów w młodszej kategorii wiekowej, zwyciężczynią konkursu została Sara Urbańska. Drugie miejsce wywalczyła Lena Barabasz, a trzecie miejsce – Jaromir Janicki. W drugiej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Stefaniak, drugie Gabriela Kozik, a trzecie Eliza Kurowska. W finale konkursu wystąpili również: Dorota Dragon, Lena Maćkowska, Julia Wieczorek, Ewa Jaskuła, Sara Kuklewska, Krystian Sadłocha, Emilia Dudek i Martyna Żółciak.

Ten festiwal to nie tylko doskonała okazja do zabawy przy dobrej muzyce, ale to także ogromna szansa dla tych młodych talentów, które wystąpiły na połanieckiej scenie. Cieszę się, że z roku na rok zainteresowanie konkursem wokalnym jest coraz większe. Jestem przekonana, że te występy, dla niektórych pierwsze na dużej scenie, będą również pierwszym krokiem do rozwoju muzycznej pasji, a może nawet i do wielkiej kariery – powiedziała Agnieszka Wojdan, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Po emocjonujących występach młodych talentów, przed publicznością zaśpiewał zespół Sidus z  Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz grupa wokalna Summer Voice.

Wieczorem scena należała do gwiazd festiwalu. Jako pierwszy wystąpił Marcin Sójka – zwycięzca dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland”, który zagrzewał publiczność takimi piosenkami jak „Dalej”, „Jeden raz” czy „Zaskakuj mnie”. Koncertem wieczoru był występ Lanberry, która skradła całe show swoim energetycznym głosem. Artystka zaprosiła na scenę osoby z publiczności, które wspólnie z nią zatańczyły na połanieckiej scenie. Były bisy, czas na autografy i wspólne zdjęcia.

Podsumowaniem festiwalu był występ DJ-a, z którym młodzież odśpiewała i zatańczyła topowe „kawałki”. Podczas festiwalu uczestnicy imprezy cały czas mogli korzystać z bogatej oferty  foodtruck’ów  w specjalnie przygotowanej strefie „chill”.

Głównym sponsorem sobotniego wydarzenia była Enea Elektrownia Połaniec. Organizatorem festiwalu była agencja koncertowa Just for Music, natomiast partnerami byli: Miasto i Gmina Połaniec, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Staszowski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Wspomagania Oświaty w Połańcu.

 

 

Skip to content