Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Podsumowaliśmy 32. Finał WOŚP w Połańcu

Przekazanie pieniędzy zebranych podczas 32. Finału do banku kończy WOŚP w Połańcu. W dniu dzisiejszym oficjalnie możemy podać sumę, którą udało się zebrać podczas niedzielnego grania. Zdecydowanie pobiliśmy ubiegłoroczny wynik. Wspólnie z wolontariuszami i mieszkańcami Miasta i Gminy Połaniec pokazaliśmy w czym tkwi siła naszego społeczeństwa wpłacając na konto WOŚP niebagatelną kwotę: 57 358,66 zł.

A co działo się podczas Finału WOŚP w Połańcu?

Koncert Finałowy poprzedziły sportowo – artystyczne wydarzenia i licytacje, które przygotowały wszystkie placówki w gminie Połaniec. Przez kilkanaście dni trwały zbiórki do puszek w szkołach, instytucjach i firmach, które z zaangażowaniem włączyły się w aktywne, wielkoorkiestrowe pomaganie.

28 stycznia Połaniec jak wiele innych miast zabrzmiał z niezwykłą, muzyczną energią. W całej gminie od godz. 8.00 kwestowało na ulicach 25 wolontariuszy. Ogromny ukłon w ich stronę, nie tylko za dziesiątki kilometrów, które przemierzyli w mało sprzyjającej aurze, ale i za to, że chciało im się chcieć. Bo wolontariusze to prawdziwe serce Orkiestry. Nad ich bezpieczeństwem czuwała połaniecka Policja, a o poczęstunek zadbały lokalne firmy i restauracje: Zajazd Promyk, Restauracja „Stefanek” i Pizzeria „LEO”. Przez cały dzień medialnie wpierał Sztab WOŚP Portal Informacyjny – polaniec.com.pl, który na bieżąco umieszczał informacje o tym co dzieje się w CKiSz i na ulicach miasta. Finał rozpoczął VI Bieg – „Policz się z cukrzycą”. Serdeczne dzięki Running Połaniec za organizację i pełną puszeczkę. Od godz. 15.00 Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu tętniło energetyczną, wielkoorkiestrową muzyką. Przy pełnej sali wspaniale zaprezentowały się przedszkolaki oraz grupy taneczne prowadzone przez instruktora z CKiSz Amandę Szymańską. Wokalnie, jak zawsze znakomicie bawił publiczność Zespół ,,Sidus” Połaniec z CKiSz, prowadzony przez Marzenę Drożdżowską. Tego dnia po raz pierwszy i nie ostatni zabrzmiały w Połańcu Kręgi Bębnów. W warsztatach WOŚP-owych wzięły udział rodziny z dziećmi, instruktorzy oraz Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec z żoną Bernardą Nowak. Część koncertową muzycznie podsumowała Orkiestra Dęta prowadzona przez Andrzeja Stawińskiego.

Podczas Finału WOŚP ogromnym wsparciem dla organizatorów byli wolontariusze z Zespołu Szkół w Połańcu. Julia i Oliwia bez oznak tremy znakomicie poprowadziły licytację „Dzieci dzieciom z chorobami płuc”, Mateusz i Oskar przebrani za Olafa i Orła (połaniecką maskotkę) nie tylko pozowali do zdjęć z najmłodszymi, ale również rozweselali publiczność, Magdalena była niezastąpionym WOŚP-owym fotografem, a Mikołaj sprawdzał się jako pomoc akustyka CKiSz. W liczenie pieniędzy z puszek zaangażowani byli również wolontariusze: Katarzyna Połetek, Lucyna Seremak, Justyna Tomala i Oliwier. Koordynatorem 32. Finału WOŚP z ramienia Sztabu była Anna Ramos – Jungiewicz.

W czasie Wielkoorkiestrowej Licytacji pod młotek poszło ponad 120 gadżetów, voucherów i rękodzieła. Wszystkim Darczyńcom przesyłamy ogromne DZIĘKUJĘ za dar serca i wsparcie Sztabu WOŚP w Połańcu. Wielki ukłon również dla licytujących, byliście Państwo wspaniali. Najwyższą kwotę – 550,00 zł osiągnęła koszulka MKS Czarni Połaniec z autografami zawodników przekazana przez MKS Czarni Połaniec. Równie wysoko; za kwotę 400,00 zł został wylicytowany album „Pieniądz w dawnej Polsce” przekazany przez Bank Spółdzielczy w Połańcu oraz dekoracja BOHO, rękodzieło wykonane przez Monikę Pławską Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Podsumowując 32. Finał w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu byli wszyscy Ci, dla których idea pomagania nie zna granic i podziałów. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc, wsparcie, hojność i zaangażowanie.

/ Monika Pławska Szef Sztab WOŚP w Połańcu/

Skip to content